Cheat meal, czyli oszustwo na diecie. Czy gra jest warta świeczki?

Cheat meal, czyli oszukany posiłek jest popularny wśród trenerów oraz osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Panuje powszechna opinia, że jest to nieszkodliwa praktyka, która nie ma wpływu na osiąganie swoich wagowych celów. Czy rzeczywiście tak jest?

Wiele osób, które są na diecie ma problemy z jej restrykcyjnym przestrzeganiem. Unikasz ulubionych słodyczy, fast foodów i podjadania pomiędzy posiłkami. W ten sposób dążysz do swojej wymarzonej wagi. Niestety, może to wywoływać frustrację. Odmawiasz sobie wszystkiego, co lubisz. A kiedy złamiesz zasady i skosztujesz kostkę czekolady, zjadasz od razu całą tabliczkę. Możesz zredukować napięcie towarzyszące Ci podczas diety. Sposobem na to jest cheat meal. Jeżeli masz trudności z zapanowaniem nad sobą, a cheat meal zmienia się w cheat day, koniecznie postaw na catering fit, który pomoże Ci utrzymać Twój apetyt na słodycze w ryzach.

Cheat meal może okazać się dla Ciebie nagrodą

To drobne oszustwo w diecie może tak naprawdę być dla Ciebie nagrodą za cały tydzień restrykcyjnego przestrzegania ścisłej diety. Jeżeli zaczniesz postrzegać cheat meal w pozytywnych kategoriach, może okazać się, że będzie Cię on motywował do dalszej pracy nad sobą. Najlepszy catering dietetyczny to taki, który jest odpowiednio zrównoważony, możesz zdecydować się na opcję zawierającą posiłki od poniedziałku do piątku. Wtedy, na przykład w sobotę, kiedy musisz gotować sam, jeden z posiłków może odbiegać od ściśle ustalonych przez Ciebie norm. Możesz wtedy pozwolić sobie, na przykład na Twoją ulubioną pizzę. Ciesz się tym posiłkiem, niech to będzie dla Ciebie chwila triumfu i swego rodzaju nagroda za cały tydzień ścisłego przestrzegania diety.

Miej nad sobą kontrolę

Catering dietetyczny Kraków na pewno pozwoli Ci utrzymać w ryzach Twój apetyt na słodycze oraz fast foody. Pamiętaj jednak o tym, aby jeden oszukany posiłek nie zmienił się w cały dzień spożywania niezdrowego i tuczącego jedzenia. Wtedy Twoje całotygodniowe starania, ćwiczenia i zdrowa dieta pójdą na marne, a Ty będziesz miał ogromne wyrzuty sumienia. Oprócz tego trudno Ci będzie wrócić do dietetycznej rutyny, którą udało Ci się wypracować. Jeżeli będziesz trzymać nad sobą odpowiednią kontrolę, na pewno uda Ci się zrzucić zbędne kilogramy. Jeżeli chcesz zamówić najlepszy catering dietetyczny, powinieneś odwiedzić stronę firmy Fit Apetit, gdzie znajdziesz ciekawe, zbilansowane posiłki.