Poczuj się lepiej od razu dzięki tym pomocnym rozwiązaniom na astmę

Astma może negatywnie wpłynąć na ciebie, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.

Musisz przeprowadzić wiele własnych badań, aby nie wylądować na izbie przyjęć z niemożności oddychania lub skończyć, całkowicie tracąc przytomność. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć leczenie astmy.Uncja prewencji to duży krok w walce z astmą. Astma jest mechanizmem obronnym w twoim ciele, upewnij się, że twoje ciało nie uruchamia tego procesu, aby uniknąć ostrych ataków astmy. Lekarz może pomóc w ustaleniu, które leki podtrzymujące będą najlepsze dla Twojego typu astmy.Usuń z domu wszelkiego rodzaju dywany. Dywan jest trudny do czyszczenia i będzie zawierał kurz bez względu na to, jak długo będziesz go odkurzał. Zamiast tego należy wybrać podłogi z linoleum lub podłogi drewniane. To samo dotyczy mebli: kup skórzaną kanapę zamiast wybierać bardziej miękką tkaninę.Ważne jest, aby codziennie przyjmować witaminy, aby kontrolować objawy i ataki astmy. Witaminy i składniki odżywcze pomagają w promowaniu przepływu tlenu i krwi do płuc, co również kontroluje objawy astmy. Staraj się jeść pokarmy, które również dostarczają składników odżywczych, takich jak zielone warzywa i owoce.Dowiedz się jak najwięcej o życiu ze swoim stanem. Wiedza to potęga! Upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany o przyczynach i znanych naturalnych i przepisanych sposobach kontrolowania objawów. Życie z astmą może być trudne i powodować niechciany stres w życiu osobistym.Możesz rozważyć nie zajście w ciążę, jeśli masz ciężką astmę. Hormony wywoływane w czasie ciąży mogą nasilać objawy astmy. Jeśli zdecydujesz się zajść w ciążę i masz astmę, upewnij się, że Twój lekarz wie o Twojej astmie, aby mógł pomóc kontrolować objawy podczas ciąży.Jeśli masz dzieci z astmą, regularnie sprawdzaj swój dom. Najczęstszymi wyzwalaczami ataków astmy u dzieci są kurz, pleśń i inne szkodliwe zarodniki w powietrzu. Poczuj się lepiej od razu dzięki tym pomocnym rozwiązaniom na astmę

Sprawdzanie domu raz w roku pod kątem tych zanieczyszczeń powietrza jest skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia ataków astmy u Twojego dziecka.Nie używaj inhalatora doraźnego jako elementu codziennego leczenia.

Chociaż inhalatory doraźne nie mogą wyrządzić żadnej szkody, używając ich, gdy nie są potrzebne, po prostu nie pomogą. Zamiast tego należy codziennie stosować środki zapobiegawcze. Te inhalatory są zwykle brązowe, czerwone lub pomarańczowe.Jeśli jesteś w ciąży lub próbujesz zajść w ciążę, porozmawiaj ze swoim lekarzem, ale nie odstawiaj natychmiast leków na astmę. W wielu przypadkach, zwłaszcza u osób z ciężką astmą, zaprzestanie stosowania leków na astmę jest bardziej szkodliwe dla płodu niż działanie leku. Bez odpowiedniego leczenia astma hamuje dostęp tlenu do krwiobiegu, co oznacza, że ​​ciężarna kobieta z nieleczoną astmą nie może dostarczać natlenionej krwi swojemu dziecku.Rozważ użycie spacera z inhalatorem. Spacer to urządzenie, które przechodzi między rozdymką a ustami. Użycie spacera może pomóc w przedostaniu się większej ilości leków do płuc, gdzie może działać, zamiast siedzieć w jamie ustnej i gardle, gdzie nie jest to korzystne.Jeśli masz astmę, powinieneś być ostrożny, rozpoczynając ćwiczenia lub programy treningowe. W najgorszym przypadku zwiększona aktywność oddechowa spowodowana ćwiczeniami wywoła atak astmy. Za każdym razem, gdy angażujesz się w nowy program ćwiczeń, nawet jeśli jest to coś tak prostego jak jogging, powinieneś robić to powoli i mieć pewność, że na każdym kroku nie robisz czegoś, z czym twoje ciało nie może sobie poradzić.Astma może być bardzo uciążliwa, ale przy odrobinie pracy i cierpliwości można ją kontrolować. Wystarczy poszukać, a także zapytać lekarza, co robić i jak bezpiecznie leczyć, abyś mógł lepiej oddychać. Zrób sobie przysługę i spróbuj skorzystać z powyższych wskazówek, aby pomóc w leczeniu astmy.