Chusteczki nawilżane, których możesz użyć praktycznie do wszystkiego

Jeśli uważasz, że chusteczki nawilżane mogą być użyte tylko do wytarcia rąk w samochodzie, to znaczy, że potrzebujesz silnego wzmocnienia swojej wyobraźni. Wyobraź sobie, że z ich pomocą możesz wyczyścić swojego zwierzaka, buty, rozlane płyny na nowym dywanie i jeszcze wiele innych nieoczywistych rzeczy. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Używaj chusteczek nawilżanych do szybkiego sprzątania poza domem. Świetnie nadają się do wycierania rąk po napompowaniu paliwa, wycierania drobnych rozlanych płynów w samochodzie i chłodzenia spoconego czoła po biegu. W rzeczywistości chusteczki są idealnymi towarzyszami podróży, gdyż pomagają utrzymać porządek w samochodzie. Następnym razem, gdy wyruszysz w drogę, zapakuj mały stosik chusteczek nawilżanych w szczelnie zamkniętej, zamykanej na strunę torebki foliowej i włóż do schowka w samochodzie albo do torebki lub plecaka.

Chusteczki nawilżane pozwolą zabłysnąć Twoim butom i torebce

Wiele mam wie, że nawilżana chusteczka całkiem nieźle rozjaśnia białe skórzane buty dziecka. I to nie tylko taka, która jest przeznaczona do wycierania rąk, ale również taka, którą możesz kupić w automacie przy myjni samochodowej. Czy kiedykolwiek pomyślałeś, że chusteczki nawilżane mogą przywrócić blask Twoim skórzanym pantoflom lub portfelowi – zwłaszcza, gdy wyjątkowo śpieszysz się na spotkanie o 10 rano? Według ekspertów ds. czyszczenia chusteczki nawilżane są w rzeczywistości idealne do czyszczenia wszystkich rodzajów skóry, w tym sofy! „Piękno wilgotnych chusteczek polega na tym, że nie zawierają żadnych nieprzyjemnych chemikaliów, które mogłyby odbarwić skórę. Dzięki temu są bardzo skuteczne w wycieraniu wszelkich zabrudzeń lub plam na przykład ze skórzanych sof. Wystarczy kilka razy przetrzeć dany obszar, a wszelkie plamy z powierzchni powinny być łatwo usunięte” — możesz przeczytać w instrukcji na temat czyszczenia mebli w jednej z sieci handlowych. Co istotne – chusteczkach nadają wspaniały połysk po wyschnięciu.

Czy chusteczki nawilżane mogą być ekologiczne?

Wiele osób nie chce używać chusteczek jednorazowych w trosce o naturalne środowisko. Pewnie o tym nie wiedziałeś, ale niektóre rodzaje nawilżanych chusteczek mogą być prane i ponownie używane jako ścierki do kurzu i szmatki do czyszczenia. Możesz również po prostu zostawić zużyte chusteczki do wyschnięcia. Po wyschnięciu są świetną szmatką do usuwania kurzu i wszelkich innych uciążliwych cząstek z różnych powierzchni. To chyba oczywiste, ale tylko lekko zabrudzone chusteczki powinny być uważane za odpowiednie do prania.

Jeśli jesteś osobą, która uwielbia dekorować jasnymi kolorami, ale jest też podatna na plamy, zdecydowanie musisz zaopatrzyć się w chusteczki nawilżane Jeśli masz ubrania lub meble, które są w jakikolwiek sposób poplamione, dodaj trochę płynu do mycia naczyń do chusteczek i nałóż na zabrudzony obszar. Jest to znacznie tańsza opcja niż produkty do usuwania plam o dużej wytrzymałości i często przekonasz się, że spełniają nawet takie zadania. Dzięki nawilżanym chusteczkom plamy przestaną być zmorą Twoich mebli.

Chusteczki nawilżane pomogą też pracującym na komputerze

Klawiatury komputerowe są jednym z najbrudniejszych przedmiotów w Twoim domu. Wiele przerw między klawiszami sprawia, że ​​jedzenie i tłuszcz często więźnie w szczelinach. Okresowe potrząsanie klawiaturą komputera to dobry sposób na pozbycie się kurzu i zanieczyszczeń, które gromadzą się pod klawiszami i między nimi. Ale to tylko połowa pracy. Chusteczki nawilżane, którymi możesz regularnie wycierać klawiaturę sprawią, że wszelkie niebezpieczeństwo ze strony nagromadzonego tłuszczu i trawiących go bakterii zostanie zminimalizowane. Zanim jednak wyczyścisz klawisze, upewnij się, że urządzenie jest wyłączone.

W większości przypadków makijaż ratuje życie — zakrywa niechciane skazy, ukrywa głębokie worki pod oczami i dodaje naszym rysom dodatkowego wyrazu. Jednak nie ma nic bardziej frustrującego niż spędzanie czasu na szorowaniu twarzy z produktów kosmetycznych po długim, męczącym dniu. Dlatego wiele pań używa nawilżanych chusteczek, aby szybko usunąć makijaż. Zaoszczędzi to czas, energię i dodatkowe pranie, które musiałabyś zrobić po poplamieniu ręcznika.