Dlaczego warto woskować samochód?

Pielęgnacja auta to czynność, która zapewne sporej części mężczyzn sprawia sporą frajdę. Dotyczyć to może zwłaszcza ostatniego etapu, jakim jest woskowanie samochodu. Lśniący lakier cieszy bowiem oko i sprawia, że pojazd wygląda efektownie, wręcz, jakby dopiero wyjechał z salonu. Jednak nie tylko o estetykę chodzi w woskowaniu.

Zabezpieczenie samochodu poprzez woskowanie

Na każdej karoserii mogą prędzej czy później pojawić się ogniska korozji. Najczęściej pojawiają się one w miejscach, gdzie gromadzi się woda, czyli na nadkolach lub przy progach. Podwozie można zabezpieczyć odpowiednimi preparatami i nie martwić się o nadciągającą korozję. W przypadku karoserii natomiast, najlepiej sprawdzi się woskowanie samochodu. Najlepiej w tym celu wybrać wosk, który wykazuje działanie hydrofobowe, co oznacza, że odpycha wodę i stanowi coś na kształt tarczy ochronnej przed jej działaniem. Po nawoskowaniu, krople wody spływają natychmiastowo z pojazdu. Jeśli dobierzemy preparat dobrej jakości, utrzyma się on na pojeździe nawet do kilku miesięcy.

Woskowanie samochodu świetnie sprawdzi się również w przypadku tych oklejonych folią. Procedura mycia jest dokładnie taka sama, jak w przypadku pojazdów lakierowanych. Różnica może pojawić się dopiero przy wyborze wosku. Obecnie, na rynku znajduje się również szeroki wybór powłok ochronnych, które mogą zastąpić woskowanie samochodu oklejonego folią. Nie należy się jednak bać tego procesu, gdyż jest on całkowicie bezpieczny dla naszego auta i dla nas samych.