Felgi Flow Forming – Nowa jakość felg aluminiowych

Felgi wykonane z aluminium stały się już powszechnym elementem wyposażenia samochodów osobowych.

Nie ma w tym nic dziwnego. Są lżejsze od felg stalowych, odporne na korozję a przy tym prezentują się znacznie bardziej efektownie.

Co ciekawe, wśród felg aluminiowych możemy wyróżnić różne ich rodzaje. Jednym z tych, które cieszą się sporą popularnością wymienić należy felgi wykonywane metodą Flow Forming.
Czym są i jakie są ich zalety? Przekonajmy się.

Na czym polega metoda Flow Forming?

Wykonywanie felg metodą Flow Forming polega na stosowaniu ciśnienia. Obróbce poddaje się wcześniej przygotowany krążek aluminium, któremu nadawany jest właściwy kształt. Podgrzewana felga wprowadzana jest w ruch wirowy i dociskana za pomocą specjalnego walca. Sprawia to, że materiał nie tylko rozciąga się ale również zwiększa swoją gęstość, dzięki czemu staje się bardziej wytrzymały. Za pomocą tej metody możemy tworzyć zarówno proste felgi, jak i te o fantazyjnym kształcie. Nie dziwi więc fakt, że metoda ta staje się coraz popularniejsza i powoli wypiera tradycyjne felgi kute.

Dlaczego wybór tych felg jest dobrym pomysłem?

Felgi aluminiowe wykonywane metodą Flow Forming mają wiele zalet. Podstawową z nich jest odporność na uszkodzenia, dzięki której możemy cieszyć się idealnym wyglądem felgi przez znacznie dłuższy czas. Przypomnijmy, że “Testy wytrzymałościowe wskazują, że felga wykonana w technologii flow forming jest około 20% bardziej wytrzymała na uderzenia od standardowej.”(cyt. http://ladnefelgi.pl/). Felgi te doskonale sprawdzą się w przypadku kierowców, którzy jeżdżą po trudnych terenach lub są miłośnikami opon o niskim profilu.
Warto wspomnieć również o tym, że felgi wykonane tą metodą są lżejsze od tych produkowanych w tradycyjny sposób. Wpływa to na dynamikę auta i jego zwrotność.

Jak więc widzisz, wybierając alufelgi do swojego samochodu warto zwrócić uwagę na to, jaką metodą były wykonywane. Decydując się na zakup felg Flow Forming zyskujesz lepsze osiągi oraz pewność, że felgi te posłużą ci przez znacznie dłuższy czas.