Jak radzić sobie z napadami lęku i paniki w każdym środowisku?

Ataki paniki są często tak przytłaczające, że zagłuszają wszelkie racjonalne myśli.

Panika to bardzo kontrolująca bestia. Może ograniczyć Twoją ekspozycję na wiele rzeczy, w tym ilość czasu spędzanego z ukochanymi osobami, a nawet wychodzenie na zewnątrz. Ten artykuł zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci kontrolować objawy ataków paniki.Daj sobie pozwolenie na atak paniki, gdy jesteś w trakcie. Nie bij się ani nie denerwuj się bardziej z powodu tego, jak się teraz czujesz! Niech będzie dobrze i wiedz, że przejdziesz bez szwanku, tak jak zawsze.Kiedy używasz techniki oddechowej podczas ataku paniki, naprawdę skoncentruj się na oddychaniu. Wyobraź sobie życie, które jest wdychane do twojego ciała podczas wdechu, a następnie toksyczne myśli i uczucia powracają, gdy wydychasz powietrze. Naprawdę wyobraź sobie świecące światło i wydobywający się paskudny ciemny dym.Podczas ataku paniki możesz zamknąć oczy i wyobrazić sobie swoje ciało jako gąbkę. Zaczynając od stóp, wyobraź sobie, że dzwonisz gąbką i pozwalasz, by cały stres, napięcie i strach spłynęły. Poruszaj się w górę i wybijaj każdą część, zmywając wszystkie złe uczucia, aż dotrzesz do głowy i poczujesz się lepiej.Kiedy masz atak paniki, spróbuj znaleźć coś, co sprawia ci przyjemność. Na przykład niektórzy uznali, że pomocne jest wykonywanie powtarzalnego zadania sprzątania, takiego jak odkurzanie. Zarówno dźwięk, jak i ruch mogą pomóc w rozluźnieniu ciała i umysłu. Jak radzić sobie z napadami lęku i paniki w każdym środowisku?

Może również zapewnić poczucie spełnienia, gdy skończysz!Zastanów się nad zrobieniem czegoś ekscytującego, gdy masz atak paniki, na przykład wspinaczki skałkowej! To dobrze wykorzysta twoją adrenalinę, jednocześnie pokazując, że jesteś w stanie zrobić coś przerażającego bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Co za wspaniały sposób na pokazanie swoich obaw, że jesteś ich szefem, a nie odwrotnie!Pamiętaj, gdy masz atak paniki, że każdy ma problemy i że każdy ma wolny dzień. Nawet bogaci i sławni mają negatywne sytuacje, a ich sytuacje pojawiają się na pierwszych stronach gazet na całym świecie! Nic nie jest tak złe, żeby warto było się nad tym pogrążyć. Zamiast tego skieruj tę energię na rozwiązywanie problemów.Kiedy jesteś w trakcie ataku paniki, utrzymuj pozytywny wewnętrzny dialog i wróć do stanu spokoju. Pamiętaj, że to tylko tymczasowe. Nie daj się kontrolować sytuacji.Kiedy zaczniesz odczuwać niepokój, upewnij się, że coś robisz. Włącz telewizor lub zacznij pisać w dzienniku. Nie siedź tam i nie pozwól, aby twoje symptomy wzięły górę. Jeśli masz wątpliwości, zrób coś, co zajmie ci umysł, abyś mógł się trochę zrelaksować.Rozważ użycie oprogramowania do planowania czasu, aby mieć oko na swoje życie i ataki paniki na dystans. To świetny sposób, aby dosłownie wyobrazić sobie, co stanie się z tobą dzisiaj, jutro, w przyszłym tygodniu i nie tylko. Wiedza o tym, co nadchodzi, może pomóc Ci poczuć się swobodnie!Staraj się trzymać kofeinę z dala od swojego życia, jeśli cierpisz na ataki paniki. Pop, kawa, czarna herbata, a nawet czekolada mogą spowodować wzrost ciśnienia krwi, co może wywołać atak paniki. Zamiast tego pij ziołowe lub zielone herbaty, które mogą ukoić twój umysł i zrelaksować.Jeśli zastosujesz informacje z tego artykułu, będziesz miał przydatnego sprzymierzeńca w walce z uczuciem paniki. Pomogą ci poczuć się pozytywnie, jeśli chodzi o twoją zdolność do zmniejszenia uczucia paniki. Miej wiarę w swoją zdolność do zrobienia tego. Zmniejszenie liczby i nasilenia ataków paniki poprawi jakość Twojego życia.