Porady ekspertów dotyczące lepszych strategii projektowania stron internetowych

Kiedy wiele osób słyszy termin „projektowanie stron internetowych”, często myśli o godzinach i energii spędzanych na pisaniu długich linii kodu i tworzeniu graficznych obrazów dla witryny internetowej.

Projektowanie stron internetowych jest łatwiejsze niż większość ludzi sądzi, a wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych zawarte w poniższym artykule właśnie to udowodnią.Unikaj wpychania elementów strony razem. Każda sekcja strony powinna być naturalnie oddzielona od siebie, ponieważ dzięki temu cel każdej sekcji jest bardziej przejrzysty. Najłatwiejszym sposobem oddzielenia sekcji jest użycie bloków DIV, ale są też inne sposoby, w tym pozycjonowanie bezwzględne (niezalecane), polecenie CSS margin i floaty.Unikaj tworzenia kontrolek interfejsu użytkownika (UI), które wprowadzają w błąd odwiedzających. Te kontrolki obejmują elementy, widżety i inne elementy, które tworzą interaktywne środowisko, takie jak łącze, lista rozwijana lub przycisk. Nie chcesz, aby odwiedzający myśleli, że kliknięcie podkreślonego słowa lub frazy, na przykład, doprowadzi do nowej strony, jeśli nie jest ona w rzeczywistości połączona z czymś innym. Kiedy użytkownicy oczekują, że coś działa w określony sposób, a tak nie jest, jest bardziej prawdopodobne, że założą, że coś jest nie tak z Twoją witryną i opuszczą witrynę.Użyj opisowego tytułu. Wielu właścicieli witryn zapomina nazwać swoje strony lub nazwać je czymś ogólnym, na przykład „Strona powitalna”. Wyszukiwarki używają opisów tytułów w swoich rankingach, więc upewnij się, że jesteś tak opisowy, jak to tylko możliwe, bez przesady. Upewnij się, że jest on użyteczny dla Twoich widzów i wyszukiwarek.Dołącz stronę z linkami do swojej witryny i użyj jej, aby zapewnić różnorodne zasoby związane z przeznaczeniem witryny. Porady ekspertów dotyczące lepszych strategii projektowania stron internetowych

Powinieneś także dołączyć różne linki, w tym linki do witryn oferujących linki zwrotne do Twojej witryny.

Jeśli pokrewne witryny prowadzą z powrotem do Twojej witryny, pozycja Twojej witryny wzrośnie w rankingach na stronach wyników wyszukiwania.Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była większa, musisz ją zaprojektować w sposób ułatwiający aktualizowanie treści. Jeśli Twoja witryna może być łatwo aktualizowana, pomaga to w szybkim dodawaniu nowych i istotnych informacji. Witryna, która jest stale aktualizowana, sprawi, że Twoi goście będą wracać po więcej.Wyeliminuj wyskakujące okienka ze wszystkich stron w swojej witrynie, aby stworzyć przyjazną dla użytkownika obsługę. Nawet jeśli znajdziesz powód, aby je mieć, Twoi goście uznają je za irytujące. Internauci będą bardziej skłonni do opuszczenia Twojej witryny i nie uznają jej za godną zaufania, jeśli użyjesz wyskakujących okienek.Zminimalizuj liczbę kliknięć lub przewijania, które odwiedzający muszą zrobić, aby uzyskać dostęp do informacji. Im więcej użytkownik musi klikać lub przewijać, aby znaleźć poszukiwane informacje, tym bardziej prawdopodobne jest, że zrezygnuje z ich szukania. Staraj się mieć co najmniej 400 słów na każdej stronie swojej witryny, łącząc strony, których treść nie przekracza tej liczby słów.Każda strona Twojej witryny powinna mieć możliwość powrotu do strony głównej lub „domu”. Gwarantuje to, że gdy użytkownicy wejdą głębiej w Twoją witrynę, zawsze będą mogli zacząć od nowa, jeśli stracą miejsce, co doprowadziło ich do strony, na której aktualnie się znajdują.Sprawdź, czy Twoja witryna działa we wszystkich przeglądarkach internetowych. Ponieważ różne przeglądarki różnie renderują strony internetowe, odwiedzający może nie mieć zamierzonego doświadczenia. Dostępnych jest wiele zasobów, w których można dowiedzieć się, które przeglądarki są obecnie popularne. Przetestuj swoją witrynę we wszystkich tych przeglądarkach, w tym popularnych przeglądarkach mobilnych.Jak wspomniano wcześniej, ludzie myśląc o projektowaniu stron internetowych myślą o godzinach kodowania i tworzenia obrazów. Nie zdają sobie sprawy, że projektowanie stron internetowych nie jest tak skomplikowane, jak im się wydaje. Korzystając ze wskazówek z tego artykułu, każdy zobaczy, jak łatwe jest projektowanie stron internetowych i wykorzysta je do stworzenia własnej strony internetowej.