Wydajne systemy wentylacyjne dla gastronomii

Filtrowanie powietrza jest bardzo ważne w wielu branżach, zwłaszcza gastronomi. W barach i restauracjach podczas gotowania czy smażenia do powietrza dostaje się wiele różnych substancji. Przykładem może być tłuszcz osadzający się na wszystkim.

Dlatego też wszystkie pomieszczenia należy dobrze filtrować i wentylować. Stosuje się wiele nowoczesnych rozwiązań w tym bardzo wydaje filtry. Najczęściej kuchnia znajduje się blisko pomieszczenia w którym obsługiwaniu są oście. Zapachy z kuchni, tłuszcz czy zapach spalenizny, z pewnością nie będzie wpływał korzystnie na zainteresowanie klientów. Dlatego wentylacja musi być bardzo wydajne, oczywiście musimy także brać pod uwagę naszych pracowników. Praca w tego rodzaju warunkach z pewnością będzie odbijała się na zdrowiu. Dodatkowo innym niekorzystnym czynnikiem będzie temperatura. Dlatego montuje się systemy klimatyzacji. Możemy wyobrazić sobie temperaturę jaka panuje w kuchni w czasie letnich upałów. Ale zastosowanie wentylacji i klimatyzacji nie ogranicza się jedynie do gastronomii. Kabina lakiernicza służy do tego, żeby stworzyć odpowiednie warunki do lakierowania i móc uzyskać wysoką jakość stosowanych powłok. W tym celu odpowiednia musi być tez jakość doprowadzanego do kabiny powietrza, więc trzeba stosować odpowiednie filtry do kabiny lakierniczej.

Mogą to być na przykład dobrej jakości i skuteczne filtry kasetowe. Jednak doprowadzanie powietrza to tylko jedna strona medalu. Powietrze z kabiny musi być tez odprowadzane, a jest ono zanieczyszczone oparami z lakierów. Z tego powodu także na wylocie potrzebne będą filtry do kabiny lakierniczej, a zastosowanie, podobnie jak w części wlotowej mogą tu mieć również filtry kasetowe, które są wspomagane na przykład przez odpowiednie substancje chemiczne absorbujące zanieczyszczenia. Filtry do kabiny lakierniczej mają więc w zasadzie do spełnienia dwa zadania. Na wlocie zapewniają odpowiednie warunki w kabinie, zaś na wylocie mają chronić środowisko i zdrowie ludzi przed szkodliwymi substancjami. Oferta różnego rodzaju filtrów, takich jak filtry kasetowe jest dość szeroka.