Pomoc w uzyskaniu zaniżonego odszkodowania. Firma odszkodowawcza vs kancelaria prawna

Decyzja o zaniżonej wypłacie odszkodowania przez ubezpieczyciela jest coraz częstszym procederem, który na celu ma minimalizację kosztów potencjalnych wypłat kierowcom, będących poszkodowanymi w wyniku zdarzenia drogowego Kierowca, otrzymując decyzje o wysokości odszkodowania, ma do dyspozycji kilka możliwości odzyskania większej kwoty niż ta, która pierwotnie jest przez ubezpieczyciela ogłaszana. Poniżej zaprezentowane jest porównanie złożenia sprawy do kancelarii prawnej oraz do firmy odszkodowawczej.

Firma odszkodowawcza 

Firma odszkodowawcza XPRIME jest doskonałym pomysłem dla osób, którym zależy na czasie, a jednocześnie nie godzą się na niskie prognozy kwoty odszkodowania. Dzięki firmom skupującym roszczenia o wypłatę odszkodowania, kierowca może otrzymać bez zbędnych formalności większą kwotę a firma odszkodowawcza we własnym zakresie będzie dociekać większych roszczeń z tytułu odszkodowania. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które nie chcą przez dłuższy czas rozstrzygać sprawy o wyższe odszkodowanie za pośrednictwem sądów. 

Kancelaria prawna

Innym, równie skutecznym, lecz bardziej czasochłonnym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy o odszkodowanie do kancelarii prawnej. Kancelaria prawna, zapoznając się z kosztorysem i wyceną, jest w stanie podważyć estymacje ubezpieczyciela zwracając uwagę na szereg zapisów w umowie. W sytuacji dalszego impasu kancelaria prawna może skierować sprawę bezpośrednio do sądu, gdzie możemy liczyć na obiektywne rozstrzygnięcie takiej sprawy. Dzięki skierowaniu sprawy do kancelarii prawnej, mamy gwarancję profesjonalnego podejścia do rozwiązania problemu, jednak możemy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z usługą kancelarii prawnej.

Firma odszkodowawcza czy kancelaria prawna – co wybrać?

Oba rozwiązania są godne rozważenia, jednak zlecenie sprawy kancelarii prawniczej jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie śpieszą się z otrzymaniem żądanego odszkodowania. Jeżeli zależy nam na czasie, a kwota odszkodowania jest dla nas nie do zaakceptowania, wtedy firma odszkodowawcza spełni nasze oczekiwania.