Walka z chwastami w zbożach uprawnych

Zboża oraz inne rośliny uprawne odgrywają obecnie bardzo ważną rolę w branży rolniczej.

Takie rośliny umożliwiają bowiem wytwarzanie różnego rodzaju produktów spożywczych zarówno dla osób, jak i zwierząt. Istotną sprawą jest sianie takich roślin w odpowiednio nasłonecznionych miejscach. Dodatkowo kluczową rolę odgrywa nawadnianie i nawożenie. Należy zaznaczyć, że również inne metody pielęgnacyjne mają kluczowy wpływ na stan roślin. Przykładowo ważna jest efektywna ochrona przed szkodliwymi roślinami, czyli tak zwanymi chwastami. Dość często pojawiają się one na polach uprawnych i mają negatywny wpływ na wielkość plonów.

Walka z chwastami w zbożach uprawnych

Skuteczne preparaty do likwidacji chwastów

Pod pojęciem chwastów kryją się rośliny oddziałujące szkodliwie na rośliny uprawne przy których potrafią one wzrastać. Takie szkodliwe działanie przejawia się konkurowaniem o wodę oraz składniki odżywcze dostępne w glebie. Działanie tego typu doprowadza z kolei do spowalniania rozwoju, a nawet całkowitego obumierania zbóż. Przekłada się to na znaczne zmniejszenie plonów spowodowane przez chwasty. Nic więc dziwnego, że na rynku wyrobów dla rolników, bardzo dużą popularnością cieszą się specjalne herbicydy, ich zestawy i mieszanki.

Obecnie w branży rolniczej można zauważyć sporo rodzajów herbicydów. Niektóre z takich preparatów oddziałują na różne rośliny na danym terenie. W związku z tym są one stosowane na polach jeszcze przed zasianiem roślin. Takie rozwiązanie umożliwia pozbycie się wielu rodzajów chwastów za jednym razem. Poza tym na rynku dostepne są różne herbicydy o selektywnym działaniu. Oznacza to, że można je spokojnie rozpylać nad polami bez obaw o szkodliwe oddziaływanie na zboża. Preparaty tego rodzaju atakują bowiem wybrane typy roślin, do grona których zaliczane są chwasty.

Jeśli chodzi o polski rynek to można na nim znaleźć mnóstwo interesujących produktów i zestawów, takich jak na przykład https://innvigo.com/zestaw-rcg/. Takie preparaty charakteryzują się szerokim spektrum działania glebowego oraz dolistnego. Są one więc w stanie kompleksowo zwalczać chwasty oraz chronić uprawy przed pojawieniem się kolejnych szkodliwych roślin tego rodzaju. Różnorodność ofert, zestawów i preparatów, sprawia, że rolnicy mają możliwość tworzenia wielu różnych mieszanek o działaniu dopasowanym do konkretnych potrzeb i określonych typów upraw rolnych.