Awaria samochodu?

Samochody na przestrzeni lat mocno się zmieniały. Chodzi tutaj o zmiany na wielu płaszczyznach. Możemy zacząć od samego wyglądu, gdzie dzisiaj da się zauważyć konstrukcje, o których jeszcze jakiś czas temu w zasadzie nie było mowy.

Jednak zdecydowanie bardziej zmieniło się to czego zazwyczaj nie widać gołym okiem, czyli silnik. W zasadzie chodzi tutaj o same rozwiązania. Jeszcze jakiś czas temu w silnikach benzynowych można było dostrzec, że stosowany był gaźnik.

Zastosowanie wtryskiwacza

Na dzień dzisiejszy rozwiązanie to zostało wyparte przez wtryskiwacz benzynowy. Odpowiada on za podawanie paliwa do silnika. Tak, więc jak łatwo się domyśleć bez niego jazda samochodem byłaby po prostu niemożliwa. Na przestrzeni lat sama technologia we wtryskiwaczach zmieniała się – pojawiały się coraz to nowsze rozwiązania mające na celu przede wszystkim polepszyć pracę silnika. Doskonałym przykładem jest zastosowanie wtrysku bezpośredniego. Ten system pozwala na uzyskanie lepszych osiągów przy jednocześnie mniejszym zużyciu paliwa. Z drugiej strony jest to rozwiązanie zdecydowanie droższe w utrzymaniu, eksploatacji czy naprawach. Wtryskiwacze osadzone są bezpośrednio w cylindrze, a co za tym idzie są mniejsze straty podczas pracy silnika. Jednak chyba najpopularniejszym rozwiązaniem na dzień dzisiejszy jest wielopunktowy wtrysk pośredni. Warto dodać tutaj, że w tym rozwiązaniu straty paliwa mogą być większe, ponieważ często odparowuje zanim dostanie się do komory spalania.

Używany wtryskiwacz

Jak wiadomo większość elementów w samochodzie od czasu do czasu ulega uszkodzeniu – w tym wtryskiwacze. Ich naprawa czy wymiana na nowe w zależności od zastosowanego rozwiązania w danym silniku może kosztować nas nawet kilkanaście tysięcy złotych. Okazuje się, że dobrą decyzją będzie zakup używanych, ale sprawnych wtryskiwaczy benzynowych, które niczym nie odstępują tym nowym. Jak najbardziej warto zdecydować się na taką opcję, ponieważ będzie znacznie taniej.