Jak wypożyczać samochody podczas pandemii?

Wypożyczalni aut w Polsce nie brakuje. Co więcej – jest to opcja bardzo popularna, pozwalająca na wynajem pojazdów na krótszy lub dłuższy termin, w zależności od potrzeb. Niegdyś tak oczywista rzecz stała się dużym problemem w momencie, gdy pojawiła się pandemia koronawirusa. Jak obecnie wygląda kwestia wypożyczania samochodów? Jak to zrobić?

Jak wypożyczyć samochód?

Szczerze mówiąc, wypożyczanie samochodów nie jest bardzo skomplikowaną rzeczą. Wystarczy tak naprawdę znaleźć tylko odpowiednią firmę, która się tym zajmuje, sprawdzić jej ofertę i to, czy odpowiada naszym wymaganiom, a na końcu skontaktować się z nią – bezpośrednio lub drogą internetową. To w zupełności wystarczy, zwłaszcza że wybór wypożyczalni aut w Polsce jest naprawdę ogromny. Widać to zresztą na przykładzie wielu miast, choćby samej stolicy. Wypożyczalnie aut w Warszawie wymienia wpis na cafeteria.pl, przedstawiając, które z nich są warte uwagi. Sprawa wydaje się więc prosta, ale trudne czasy związane z pandemią nieco odwróciły sytuację.

Jak pandemia wpłynęła na wypożyczalnie aut?

Wraz z pojawieniem się pandemii koronawirusa, powstało też bardzo wiele problemów i wyzwań, z którymi musi się mierzyć każdy z nas. Niestety nie pozostało to też bez wpływu na wypożyczalnie, których główną osią działania jest wynajem aut różnym osobom. Obecnie każdy stara się przestrzegać reżimu sanitarnego, a wydaje się, że upilnowanie tego, zwłaszcza w przypadku samochodów jest po prostu trudniejsze. Ludzie w obawie przed zarażeniem, nie tylko rzadziej wychodzą z domów, ale i rezygnują z wielu innych rzeczy – choćby wypożyczania pojazdów, z których mogli korzystać inni. Pandemia uderzyła więc dość mocno także i w tę branżę, a każda taka firma jakoś musiała sobie poradzić, dostosowując się do aktualnego stanu rzeczy.

Jak wypożyczalnie aut radzą sobie w czasie pandemii?

Kryzysowe sytuacje wymagają wyjątkowego podejścia i umiejętności dostosowania się do zaistniałych warunków. Nie inaczej jest w przypadku wypożyczalni samochodów, które pomimo trudności, starają się maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo oferowanych usług. Po pierwsze udostępniono możliwość wypożyczenia pojazdu całkowicie zdalnie – niektóre firmy działają w ten sposób, że zamawia się pojazd, wypełnia dokumenty online, a kluczyki odbiera w specjalnej skrytce. Chcąc z kolei dokonać wynajmu osobiście, także pilnowane są podstawowe zasady bezpieczeństwa – utrzymuje się dystans, korzysta ze środków dezynfekujących oraz elementów zakrywających usta i nos.

Auta także są dokładnie przygotowywane przed wypożyczeniem, przechodząc gruntowną dezynfekcję zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Czyszczone są kierownice, manetki, dźwignie zmiany biegów, klamki, uchwyty drzwi czy kokpity.

Czy korzystanie z wypożyczalni aut w czasie pandemii jest bezpieczne?

Z pewnością nie jest groźniejsze od codziennego korzystania z komunikacji miejskiej, gdzie ma się styczność z wieloma osobami i elementami dotykanymi przez nieznanych ludzi. Jest nawet wręcz przeciwnie – jeżeli firma wynajmująca przestrzega wszelkich standardów sanitarnych oraz pilnuje, by przed każdym wypożyczeniem auta, dokładnie je zdezynfekować, jest to nawet opcja lepsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza. Tak jak w przypadku innych firm i usług i tutaj konieczne jest zachowanie odpowiednich działań zapobiegawczych, które pozwolą na maksymalne zniwelowanie ryzyka zarażenia wirusem COVID-19, zapewniają ochronę sobie i klientom.