Jakie suplementy pomogą zwiększyć masę mięśniową

Suplementy na budowanie masy mięśniowej są najczęściej stosowane przez entuzjastów ćwiczeń i treningów fitness.

Suplementy przedtreningowe mają na celu zwiększenie energii, dzięki czemu możesz ćwiczyć ciężej i dłużej bez zbytniego zmęczenia. Zazwyczaj tego typu suplementy przynoszą najwięcej korzyści kulturystom i sportowcom.

Jakie suplementy pomogą zwiększyć masę mięśniową

Skuteczne białkowe odżywki na masę mięśniową i rzeźbę

Czasami może być trudno oderwać się od kanapy i iść na siłownię, ale dla niektórych dodatkowy zastrzyk energii pochodzi z różnorodnych suplementów. Suplementy przedtreningowe zdominowały świat sportu i kulturystyki od lat osiemdziesiątych, a ostatnio zyskały na popularności wśród entuzjastów treningów siłowych. Niektóre rodzaje suplementów diety są stosowane w celu zwiększenia ogólnej wydajności podczas ćwiczeń. Są one zwykle sprzedawane w postaci proszków, ale można je również znaleźć w postaci kapsułek i napojów. Suplementy przedtreningowe różnią się od odżywek białkowych, ponieważ ich celem jest zwiększenie poziomu energii przed treningiem, a nie regeneracja po treningu.

W suplementach pomagających budować masę mięśniową można znaleźć kilka składników, które mają na celu poprawę wydajności, a tym samym zwiększają siłę mięśni poprzez bardziej intensywne treningi. Kofeina jest powszechnym środkiem pobudzającym, który wpływa na układ nerwowy i może pomóc poczuć się pobudzonym, odświeżonym i skupionym na ćwiczeniach. Kreatyna to aminokwas, który może poprawić budowę mięśni podczas treningu. Konsekwentnie przyjmowana beta-alanina może pomóc w buforowaniu gromadzenia się kwasu mlekowego w mięśniach, umożliwiając dłuższe ćwiczenia. Jednak zazwyczaj suplement z tym składnikiem musi być spożywany przez miesiąc, aby zauważyć korzyści.

Arginina to aminokwas, który pomaga stymulować rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co dostarcza więcej tlenu i składników odżywczych do pracujących mięśni i może pomóc ci ćwiczyć ciężej i dłużej. Tego typu odżywki na masę mięśniową i rzeźbę skutecznie zwiększają intensywność treningu, a tym samym siłę naszych mięśni. Możemy w ten sposób szybciej zauważyć efekty planu treningowego i diety.