Najważniejsze wskazówki, jak wygrać walkę z alergiami

Czy unikasz aktywności, zabawy, zwierząt i wszystkiego innego pod słońcem, aby utrzymać alergie pod kontrolą? Przestań żyć życiem tak ograniczonym przez alergie! Dowiedz się, co możesz zrobić, aby złagodzić straszne objawy, które uniemożliwiają Ci branie udziału w życiu, dzięki poniższemu artykułowi.Nie musisz unikać wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu w sezonie alergicznym.

Upewnij się tylko, że przestrzegasz zaleconego leczenia i podejmij wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby Twoja wycieczka była przyjemna. Kiedy to zrobisz, zyskasz wspaniałe efekty świeżego powietrza, jednocześnie utrzymując alergie na dystans.Uważaj, jakich produktów używasz do leczenia alergii. Na przykład, jeśli stosujesz środek zmniejszający przekrwienie i masz wysokie ciśnienie krwi, możesz cierpieć na udar lub zawał serca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek leków przeciwalergicznych, aby upewnić się, że są one dla Ciebie bezpieczne.Ładna pogoda często prowadzi do otwierania okien, aby umożliwić cyrkulację powietrza i obniżyć rachunki za klimatyzację. Może to jednak spowodować nasilenie alergii. Filtr HEPA w klimatyzatorze może zapobiec przedostawaniu się alergenów do domu. Pomoże Ci to lepiej oddychać, nawet jeśli powietrze może nie wydawać się tak świeże.Jeśli bierzesz udział w zajęciach na świeżym powietrzu, takich jak biwakowanie, jogging lub sporty zespołowe, być może będziesz musiał częściej niż zwykle prać ubrania treningowe lub mundurek – jeśli to możliwe, za każdym razem, gdy go nosisz. Niektóre osoby, które są szczególnie wrażliwe, mogą nawet zostać podrażnione plamami z trawy, potem lub brudem na ubraniu.Chociaż testy skórne mogą powiedzieć, na co jesteś uczulony, nie mówią ci, jak ekstremalne są twoje alergie. Na przykład test może wykazać, że masz reakcję alergiczną na pleśń. Ale osąd, jaki rodzaj reakcji miałbyś na ten zarodnik, jest prawie niemożliwy. Możesz odczuwać tylko stosunkowo łagodne objawy, podczas gdy możesz cierpieć na ciężką reakcję.Sprawdź poziomy pyłków w okolicy. W sezonie alergicznym są one zwykle nadawane w lokalnych wiadomościach na dany dzień. Upewnij się, że obserwujesz pogodę, aby wiedzieć, jak złe mogą być twoje alergie w ciągu dnia, lub czy powinieneś zapakować ze sobą lek na alergię na cały dzień.Jeśli masz alergię i czeka Cię praca na podwórku, chroń się maską! Każda niedroga maska ​​malarska pomoże ci powstrzymać pyłki trawy i kwiatów. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

Noś go zawsze, gdy musisz wykopać liście, skosić trawnik lub przyciąć żywopłot, a objawy, których doświadczasz, powinieneś zmniejszyć.Rozpocznij czyszczenie obszarów w domu, w których jest dużo wilgoci, za pomocą fungicydu lub środka przeciw pleśni.

Możesz to kupić w dowolnym sklepie z innymi środkami czyszczącymi. Jakakolwiek wilgoć w twoim domu może wskazywać, że możesz mieć pleśń, na którą wiele osób jest uczulonych!Wielu osobom cierpiącym na alergie zaleca się stosowanie nawilżaczy w swojej sypialni. Możesz jednak nie chcieć tego robić, ponieważ mgła wydobywająca się z nawilżacza może osadzać się na dywanie. W rezultacie gromadzi się pleśń i staje się stęchła. O wiele lepszym pomysłem jest rozpylenie soli fizjologicznej do nosa przed snem.Czekając na śmieciarza, trzymaj śmieci na zewnątrz. Odpadki w pomieszczeniach mogą przyciągać gryzonie i owady. Odchody gryzoni mogą nasilać alergie. Może być konieczne zastawienie pułapek, jeśli nie jesteś w stanie usunąć szkodników z domu tą metodą. Trucizna to kolejna alternatywa.Jeśli zmagasz się z nieżytem nosa lub sezonowymi alergiami na pyłki i zarodniki, zawsze powinieneś zamykać okna w domu, jeśli to możliwe. Przynajmniej zamknij je między godziną 5 a 10 rano; jest to pora dnia, w której rośliny uwalniają większe stężenia pyłku.Może być kuszące, aby przenieść się gdzie indziej, aby spróbować uniknąć alergenów powodujących alergie. Kiedy ta myśl przemknie ci przez głowę, pamiętaj, że najczęstsze rośliny wywołujące alergie (trawa i ambrozja) znajdują się wszędzie. Więc przeprowadzka do innego klimatu może nie pomóc twojej sytuacji.Mamy nadzieję, że ten artykuł otworzył ci oczy na wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przejąć kontrolę nad alergiami i przestać być niewolnikiem ich objawów. Przy odrobinie badań i staranności wkrótce powinieneś mieć więcej drzwi w życiu otwartych, niż alergie są zamknięte. Cieszyć się!