Pianka do ociepleń miejsc trudnodostępnych

Prawidłowo wykonana izolacja domu pozwoli nam na zoptymalizowanie kosztów związanych z ogrzewaniem.

Podwyżki cen energii elektrycznej oraz gazu z pewnością sprawia, iż wielu właścicieli domów będzie chciało wykonać izolację przykładowo poddasza zastępując mało wydajną wełnę mineralną za pomocą pianki poliuretanowej. Dzięki temu można wiele zyskać, pianka bardzo dobrze wypełnia wszystkiego rodzaju zakamarki, miejsca które są trudno dostępne których nie zawsze możemy wypełnić wełną mineralną. Dodatkowo wyeliminujemy mostki termiczne, będziemy mogli dużo lepiej zaizolować poddasze.

Pianka do ociepleń miejsc trudnodostępnych

Gdzie możemy zastosować piankę izolacyjną PUR?

Pianka izolacyjna od lat stosowana jest w przypadku chłodni, magazynów czy też garaży. Obecnie coraz częściej stosujemy ją także w domach, nakładanie wymaga odpowiedniego agregatu natryskowego który pod ciśnieniem rozprowadzi piankę na różnych powierzchniach. Pianka może być rozpylana na folię, która znajduje się na poddaszu czy też na beton w przypadku ocieplania izolacji fundamentów. Naturalnie możemy także zaizolować w ten sposób stropy, ściany. Izolacja piankowa sprawdza się wszędzie tam gdzie znajdziemy skomplikowaną konstrukcje więźby dachowej, rozszerzając się wypełnia bardzo dobrze wszystkie miejsca trudno dostępne, dzięki czemu możemy wyeliminować mostki termiczne.

W przypadku wełny mineralnej należy docinać wełnę z bali, w taki sposób aby dopasować ją do konkretnych kształtów. Nie zawsze uda się zrobić to w sposób aby wyeliminować wszystkie nieszczelności. Oczywiście pianka może oddychać, zapewnić przepływ pary wodnej, dzięki czemu nasze poddasze będzie oddychało, możemy wyeliminować pleśni oraz grzyby, które mogą pojawić się w przypadku wełny mineralnej. Jest to duży problem ponieważ często należy zdemontować płyty gipsowo-kartonowe, aby naprawić się tego rodzaju nieszczelności.

Oczywiście firmy wykonujące tego rodzaju usługi posiadają specjalne agregaty, które pozwalają na nakładanie pianki pod ciśnieniem, więcej na temat tego typu usług przeczytamy na stronie https://best-point.pl/miasta/pisz/. Pracę powinna wykonywać osoba, która posiada doświadczenie, dzięki czemu wie jaką ilość pianki należy zastosować w danym miejscu. Tego rodzaju usługi możemy znaleźć w całej Polsce, także w Piszu działają ekipy remontowo-budowlane, które mogą wykonać izolację i ocielenie za pomocą pianki.