Świetny przewodnik po zarządzaniu finansami

Chociaż utworzenie konta karty kredytowej może być bardzo kuszące, aby spłacić rachunki, zawsze jest to okropny pomysł, jeśli nie możesz ich spłacić na czas.

Spowoduje to tylko większe zadłużenie i ból głowy, więc dowiedz się, jak dobrze zarządzać swoimi finansami osobistymi, korzystając z tych wskazówek.Czasami dobrym pomysłem jest usunięcie „osobistych” z „finansów osobistych”, dzieląc się swoimi celami finansowymi z innymi, takimi jak bliscy przyjaciele i rodzina. Mogą zachęcić i wzmocnić Twoją determinację w osiąganiu celów, które sobie wyznaczyłeś, takich jak zbudowanie konta oszczędnościowego, spłata długów na kartach kredytowych lub utworzenie funduszu urlopowego.Anuluj to, czego nie potrzebujesz. Każdego miesiąca miliony ludzi wyrzucają pieniądze na usługi i produkty, z których nawet nie korzystają. Jeśli nie byłeś na siłowni od ponad czterech miesięcy, czas przestać się oszukiwać i anulować członkostwo. Jeśli nie oglądałeś tego filmu, który dostałeś pocztą od trzech tygodni, odetnij subskrypcję.Eksperci finansowi mówią to cały czas. Zapłać najpierw sobie. Powinieneś mieć co najmniej 3-miesięczne wydatki na życie na awaryjnym koncie oszczędnościowym. Z każdej wypłaty powinieneś mieć określoną kwotę pieniędzy, która trafia bezpośrednio na to konto, zanim jeszcze ją zobaczysz.Jeśli potrzebujesz większych dochodów, załóż własną firmę. Może być mały i z boku. Rób to, co robisz dobrze w pracy, ale dla innych ludzi lub biznesu. Jeśli potrafisz pisać, oferuj pracę administracyjną dla małych biur domowych, jeśli jesteś dobry w obsłudze klienta, rozważ bycie przedstawicielem obsługi klienta online lub przez telefon. W wolnym czasie możesz dobrze zarobić, zwiększyć swoje konto oszczędnościowe i budżet miesięczny.Wiedza jest jednym z najważniejszych elementów pozwalających zrozumieć, gdzie jesteś i co należy zrobić, aby ustalić swoje cele. Świetny przewodnik po zarządzaniu finansami

Zdaj sobie sprawę, że z biegiem czasu Twoje wydatki z pewnością wzrosną i zaplanują.

Utrzymanie tego zrozumienia zmniejszy stres i postawi cię w lepszej sytuacji finansowej.Ważną wskazówką do rozważenia podczas pracy nad naprawą kredytu jest upewnienie się, że nie pozbędziesz się najstarszych kart kredytowych. Jest to ważne, ponieważ czas, w którym masz kredyt, jest niezwykle ważny. Jeśli planujesz zamykać karty, zamknij tylko te najnowsze.Jeśli korzystasz z bankowości internetowej i płacenia rachunków, sprawdź, jakie alerty możesz ustawić w swoim banku. Banki wykorzystują nowoczesne technologie, takie jak poczta elektroniczna i wiadomości tekstowe, aby informować Cię na bieżąco o swoim koncie. Możesz być wyczulony na możliwości zidentyfikowania kradzieży i debetu, na przykład zamawiając alerty o dużych wypłatach i niskich saldach.Oszczędzaj trochę pieniędzy każdego dnia. Kupowanie burgera w fast foodzie ze współpracownikami to całkiem tani lunch, prawda? Hamburger to tylko 3,29 USD. Cóż, to ponad 850 dolarów rocznie, nie licząc napojów i frytek. Brown spakuj swój lunch i zdobądź coś znacznie smaczniejszego i zdrowego za mniej niż dolara.Amerykańskie obligacje oszczędnościowe są zawsze bezpieczną inwestycją, jeśli nie masz nic przeciwko podwajaniu swoich pieniędzy co siedem lat. Systematyczne kupowanie obligacji oszczędnościowych może dość szybko zbudować Twój portfel. Przyznane zwroty nie są tak duże, jak dobry rok na giełdzie. Są to jednak wysoko dochodowe, bezpieczne inwestycje, których możesz dokonać.Zamiast tworzyć większy stos zadłużenia, sięgając po wysoko oprocentowane rachunki kart kredytowych, naucz się zarządzać swoimi finansami osobistymi w sposób, który jest najkorzystniejszy dla Ciebie i osób pozostających na Twoim utrzymaniu. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, aby jak najlepiej wykorzystać swoje dochody.