Tabletki przeciwbólowe a wizyta u lekarza

Każdy z nas, chciałby żyć jak najdłużej i z medycyna nie mieć nic wspólnego. W czasach rozwoju cywilizacyjnego, jest to jednak praktycznie niemożliwe. Bardzo często sięgamy po tabletki przeciwbólowe, dostępne nawet w osiedlowych sklepach.

Uważaj na lekarstwa

Lekarze ostrzegają jednak, że za każdym razem powinniśmy czytać ulotki. Może się zdarzyć, ze mając gorączkę i ból głowy, zażyjemy dwa leki o podobnym składzie i zaczniemy odczuwać skutki przedawkowania. Każda reklama leków, zawiera ostrzeżenie, aby przed użyciem przeczytać lub skontaktować się z lekarzem farmaceuta. Niewłaściwe stosowanie leków grozi Twojemu życiu i zdrowiu. Każdy z nas zna tą treść na pamięć. Mało jest jednak osób, które ulotki czytają. Niebezpieczne jest również to, ze kiedy odczuwamy ból, rzadko udajemy się do lekarza. Bierzemy kolejne tabletki, by pozbyć się dolegliwości. I tak w kółko, do następnego razu. O ile ból jest tylko chwilowy, możemy tak postąpić. Jednak, gdy dokucza nam przez dłuższy czas, może być objawem innych dolegliwości, z którymi powinniśmy zgłosić się do lekarza. Tabletka zwalcza ból, ale kiedy jest on wynikiem choroby, nie pomoże nam zwalczyć przyczyny.


Organizm się broni

Ból to obrona organizmu, znak, że dzieje się coś niedobrego. Zwróć zatem uwagę, czy lekami nie ułatwiasz sobie życia. Z tym, że z w miarę upływu czasu, działanie tabletki będzie coraz krótsze. Az w końcu, przestana Ci w ogóle pomagać. Dlatego tak ważne sa wizyty u lekarza. Każdy z nas stoi w pewnym okresie życia, przed wyborem lekarza rodzinnego. Jeśli masz takiego, powinieneś skonsultować z nim swoje objawy. Prawdopodobnie wywiad lekarski nie wystarczy. Jeśli odczuwasz przewlekłe dolegliwości bólowe, niezbędne będą dodatkowe badania.

Odpowiednia diagnoza, decyduje bowiem o skuteczności leczenia. Nie będzie to już uśpienie Twojego bólu, ale zlikwidowanie jej przyczyny. Warto poczytać o diagnozach na stronie http://medycyna-leki.pl. Kiedy więc następnym razem, będziesz sięgał po kolejna tabletkę, zastanów się, czy bóle nie pojawiają się zbyt często i okresowo. Jeśli tak, nie odkładaj wizyty lekarskiej.