Nowoczesność czy styl retro? Które wózki dziecięce będą najlepsze?

Wielu przyszłych rodziców na samą myśl o zakupie wózka dla dziecka zaczyna boleć głowa. Nic dziwnego. Opcji jest naprawdę wiele! Są wózki dziecięce duże, kompaktowe, spacerówki, gondole, 2w1, a nawet 3w1. Do tego dochodzi design i akcesoria. Jak wybrać ten najbardziej odpowiedni?

Słuchaj…

Chciałoby się powiedzieć: „słuchaj głosu serca!”, ale to nie takie łatwe. Najlepiej słuchać rad osób, które znają się na branży. Można znaleźć je w takim miejscu jak sklep dziecięcy Warszawa wozki-foteliki.pl. Pracownicy tego miejsca, naprawdę znają się na rzeczy. Zanim jednak z nimi porozmawiasz, warto zastanowić się nad tym, czego potrzebujesz i czego chcesz.

Pragnienia i potrzeby

Wielu rodziców marzy o nowoczesnym wózku dla swojego dziecka, który będzie miał asymetryczne linie i designerskie dodatki. Małe, zwrotne koła dopełnią stylizacji. Inni chcą dla swojego maleństwa czegoś, w stylu retro – oldschoolowa, duża gondola, sporej średnicy koła ze szprychami. Inni pragną dla dzieci jedynie bezpiecznego środka transportu, nie dbając o szczegóły. Moda obejmuje nawet takie zagadnienie jak wózki spacerowe. Warszawa jest miejscem, w którym te trendy są szczególnie uwydatnione, choć jest to zjawisko coraz bardziej widoczne również w innych częściach kraju.

 

Niezależnie od tego, czego pragniesz, musisz wziąć pod uwagę też to, czego potrzebujesz Ty, a przede wszystkim dziecko. To bezpieczeństwo. Pamiętaj więc, aby wybrany przez Ciebie model posiadał odpowiednie zabezpieczenia i koła, które będą współgrały z miejscem, w którym mieszkasz oraz tym, po którym będziesz spacerować. Piękna gondola w stylu retro raczej nie znajdzie zastosowania podczas wędrówek po polnych lub leśnych ścieżkach. Tak samo, wózkiem na dużych, grubych kołach może być trudno spacerować po osiedlowych drogach.

Gdy określisz już swoje potrzeby dotyczące okolicy czy stylu życia, odwiedź sklep dla dzieci. Warszawa jest miejscem, w których będzie ich najwięcej, ale jak wspomnieliśmy, warto też zajrzeć po prostu do Internetu. W sklepie Wózki-foteliki czeka na Ciebie fachowa obsługa. Opisz swój problem, opowiedz o tym, czego potrzebujesz, następnie zadecyduj czy chcesz kupić wózek 2w1, 3w1 czy może osobną gondolę. Na końcu wspomnij o swoich pragnieniach. Zaznacz, czy pragniesz stylu nowoczesnego, designerskiego, retro, a może chcesz postawić na coś ekologicznego i minimalistycznego? Na tej podstawie o wiele prościej będzie znaleźć wózek dla Twojego dziecka, który będzie służył Wam bez zarzutu, będzie bezpieczny i z pewnością trafi w Twój gust. Polecamy szczególnie markę Baby Bjorn. Później czekają Was już tylko fantastyczne spacery, przepiękne wspomnienia i budowanie więzi. Szerokiej drogi!

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem childsplay.pl