Co można zrobić jeśli lakier samochodu stał się matowy

Kupując nowy pojazd, każda część wewnętrzna i zewnętrzna jest w idealnym stanie.

Nawet lakier jest nienaganny, gładki i błyszczący. Najprawdopodobniej zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby utrzymać samochód w tym stanie, ale po pewnym czasie możesz nawet zauważyć, że lakier w Twoim samochodzie nie jest tak piękny, jak powinien i jest to oczywiście powód do niepokoju. Zniszczony lub zmieniony lakier oryginalny może znacznie obniżyć wartość rynkową pojazdu, jeśli zdecydujesz się w przyszłości na sprzedaż samochodu. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć i zapobiec wpływowi niektórych czynników zewnętrznych na lakier samochodowy. Auta drogie, sportowe czy luksusowe należy myć i polerować ręcznie, ale również starsze auta na tym skorzystają. Podczas samodzielnego mycia samochodu najprawdopodobniej nie masz do dyspozycji najlepszych materiałów eksploatacyjnych. Oznacza to, że Twoje ściereczki lub gąbki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. To samo dotyczy środków, których używasz do czyszczenia auta. Tym bardziej warto zdecydować się na profesjonalne usługi detalowania pojazdu.

Słońce, deszcz, mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne nie tylko odbija się na Twojej skórze, ale ma również wpływ na wygląd powierzchni samochodu.

Jeśli nie ochronisz lakieru przed silnymi promieniami słońca, uderzeniami żwiru, czy odchodami ptaków, farba zacznie blaknąć, a nawet może zacząć odpryskiwać. W tym przypadku zapobieganie uszkodzeniom jest, co zrozumiałe, najlepszym sposobem działania. Używamy balsamów i sprayów do opalania. Jeśli jednak pochodzi z samochodu, wosk i pasta do polerowania, powłoki ceramiczne oraz oklejanie samochodu specjalną folią są najlepszą obroną oryginalnego lakieru przed uszkodzeniami. Korzystanie z myjni automatycznych może czasem spowodować nie tylko drobne zadrapania i być może nawet poważniejsze uszkodzenia, ale może również spowodować blaknięcie lakieru. Szczotki tych myjni samochodowych ścierają lakier, co powoduje matowienie lakieru bezbarwnego. Niektóre myjnie automatyczne używają również mocniejszych środków czyszczących, które potęgują uszkodzenia.