Zakupy części samochodowych przez internet – czym się kierować.

Z roku na rok zakupy przez internet zyskują popularność. Nie inaczej jest w przypadku handlu częściami samochodowymi. Coraz więcej kierowców decyduje się na ich kupno online. Niewątpliwie czynnikiem skłaniającym potencjalnych nabywców części samochodowych w sieci jest duży wybór dostawców, szeroka oferta oraz ceny, które są często niższe od tych oferowanych w sklepach stacjonarnych.

Jednak nie dobrze jest jeżeli głównym kryterium wyboru sklepu internetowego są niskie ceny. Aby być w pełni zadowolonym z transakcji i nie paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy trzeba zwrócić uwagę również na inne aspekty. Oto kilka porad czym warto kierować się decydując się na zakup części samochodowych w internecie.

 

Jakość zamawianych części 

Wybierać warto przede wszystkim z oferty uznanych na rynku firm. Markowe części gwarantują odpowiednią jakość wykonania oraz wytrzymałość. Przykładami renomowanych producentów są między innymi:

  • ATE – klocki i tarcze hamulcowe,
  • Textar – klocki i tarcze hamulcowe,
  • Sachs – amortyzatory, sprzęgła, koła dwumasowe,
  • LUK – amortyzatory, sprzęgła, koła dwumasowe,
  • SKF – łożyska kół, pompy wody,
  • Valeo – klocki i tarcze hamulcowe, chłodnice wody.

Wybór wiarygodnego sprzedawcy

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest wybór zaufanego sprzedawcy. Przed zakupem warto sprawdzić opinie klientów o danym sklepie internetowym. Wiarygodności dodaje także długa obecność na rynku oraz szerokość oferty. Ważne z punktu widzenia klienta są również opcje dostawy zamówionych towarów. Przede wszystkim powinna odbywać się ona z Polski. Dostawa z zagranicy jest droższa, trwa znacznie dłużej oraz istnieje większe ryzyko niedostarczenia przesyłki. Istotne jest również to, czy dany sklep oferuje wiele rodzajów płatności, a w szczególności płatność za pobraniem. Umożliwia ona sprawdzenie zawartości paczki przed zapłatą i uniknięcie kupowania kota w worku.

Kupowanie nowych części

Najbezpieczniejszym wyborem jest także kupno fabrycznie nowych elementów. W przypadku części używanych ryzyko jest wyższe. Oprócz tego, że ich stan może być gorszy od tego opisywanego przez sprzedawcę to w przypadku gdy pochodzą one z kradzieży, możemy nieumyślnie stać się paserami!

Znaczenie wyżej wymienionych czynników potwierdza Rafał, konsultant ze sklepu motoryzacyjnego online e-autoparts.pl: –  W ostatnich latach zauważamy wzrost świadomości klientów. Wielu z nich nie kieruje się już tylko niską ceną, ale zwraca również uwagę na renomę sprzedawcy, jakość zamówionych części i szybkość przesyłki.