Ryby mądrzejsze dzięki tym wskazówkom dla wędkarzy

Wędkarstwo to wspaniałe hobby dla wielu osób.

Ludzie łowili ryby przez cały czas jako środek do życia, ale z biegiem lat coraz mniej ludzi uczy się łowić ryby na żywność. Jest to temat, który jest bardzo praktyczny i może być wykorzystany jako sposób na posiłek lub służyć jako bardzo potrzebny czas rekreacyjny. Jeśli chcesz nauczyć się łowić ryby, przeczytaj ten artykuł.Zachowaj szczególną ostrożność podczas brodzenia w wodzie. Podczas spaceru przez rzekę zachowaj szczególną ostrożność. Jeśli poruszasz się zbyt szybko, narobisz wystarczająco dużo hałasu, aby odstraszyć ryby od obszaru. Nie spiesz się i upewnij się, że nie naruszysz koryta rzeki.Należy zachować ostrożność podczas picia podczas wędkowania! Podczas gdy wiele osób uważa, że ??wędkarstwo jest idealnym sportem na piwo lub inne napoje alkoholowe, należy zachować ostrożność, zwłaszcza podczas łowienia z łodzi. Poza tym alkohol to szybka droga do głupich, ale poważnych błędów, takich jak haczyk w czyjeś oko lub utrata całodziennego połowu.W większości przypadków żywa przynęta, która pochodzi z tego obszaru, złapie więcej ryb. Zazwyczaj ryby zjadają owady żyjące w pobliżu łowisk. Jeśli uda ci się złapać je w pobliżu brzegów, ryby będą bardziej skłonne je ugryźć. Często drogie przynęty są bardziej atrakcyjne dla wędkarzy niż są prawdziwymi rybami.Być może będziesz musiał sprawdzić haczyki, jeśli ciągle gubisz ryby na swojej przynęcie. Łatwo zapomnieć, że dobrze wykorzystane haczyki mogą zostać skręcone lub stępione podczas użytkowania, co powoduje utratę ryb. Jednym ze sposobów na zapewnienie prawidłowego działania ulubionej przynęty jest regularna wymiana haczyków.Upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju przynęty dla ryb w Twojej okolicy. W razie potrzeby poproś kogoś w sklepie z przynętami o pomoc. Ryby mądrzejsze dzięki tym wskazówkom dla wędkarzy

Jeśli użyjesz złej przynęty, nawet jeśli jest to wysokiej jakości i droga przynęta, ryby nie będą nią przyciągać.Rodzaj wędki, którą łowisz, będzie bardzo pomocny, więc upewnij się, że masz wysokiej jakości sprzęt.

Wędki niższej jakości nie mają takiego samego poziomu testów i wytrzymałości jak wędki wyższej jakości. Wędka niskiej jakości to tylko zwodnicze oszczędności. Będziesz musiał wymieniać go wiele razy w ciągu tego samego okresu, w którym wytrzyma pojedyncza, dobrze wykonana wędka.Upewnij się, że używasz prawidłowej techniki rzutu podczas łowienia na muchę. Podczas rzucania musisz mieć około 20 stóp linki przed sobą. Staraj się unikać gwałtownych ruchów i rzucaj linię prostą. Co najważniejsze, postaraj się rozluźnić, aby napięte mięśnie nie zrujnowały rzutu.Aby sprawdzić ostrość haczyków, użyj paznokci! Po prostu lekko przeciągnij haczyk po paznokciach i zobacz, czy nie rysuje. Jeśli tak, twój hak jest wystarczająco ostry, aby wykonać swoją pracę, ale jeśli nie, będziesz musiał wymienić hak lub naostrzyć go ponownie.Fazy ??księżyca odgrywają ważną rolę w aktywności ryb w nocy. Ryby są zwykle bardzo zajęte podczas pełni księżyca, więc noc przy pełni księżyca to dobry czas na wędkowanie. Zrozum jednak, że oznacza to, że będziesz bardziej widoczny i musisz podjąć odpowiednie środki ostrożności.Powinieneś teraz dobrze rozeznać się w temacie wędkowania. powinieneś czuć, że możesz tam wyjść i zacząć łowić pstrągi, z lewej i prawej strony. Pamiętaj, że informacje pomogą ci tylko wtedy, gdy będziesz je odpowiednio przechowywać i stosować. Jeśli to konieczne, przeczytaj ponownie ten artykuł, jeśli chcesz odświeżyć swoją pamięć.