Co wziąć pod uwagę przy zakupie wanny z hydromasażem

Jest kilka rzeczy, na które powinieneś najpierw rozważyć, zanim podejmiesz decyzję o zakupie jacuzzi.

Kupowanie przedmiotu o dużej wartości, takiego jak wanna z hydromasażem, jest zwykle decyzją całej rodziny i będzie kosztować jeszcze więcej pieniędzy, jeśli nie podejmiesz właściwych decyzji. Zdecyduj, ile możesz wydać, zanim zaczniesz szukać, i spróbuj pozostać w tym limicie podczas zakupów. Mając wiedzę, możesz bez obaw wejść do dowolnego punktu sprzedaży detalicznej z wannami z hydromasażem, wiedząc dokładnie, czego szukasz, zadając właściwe pytania i pozostając w swoim przedziale cenowym.

Wielu producentów i dostawców wanien z hydromasażem i jacuzzi oferują dodatkowe bezpieczeństwo przy każdej instalacji lub pracach gwarancyjnych, które wykonują dla klientów. Ten czynnik sam w sobie może być wart dodatkowych pieniędzy i spokoju, jeśli później będziesz miał problemy z urządzeniem.

Jeśli zainstalujesz wannę z hydromasażem w pomieszczeniu, Twoim największym zmartwieniem jest wentylowanie całej wilgoci wydzielanej przez jacuzzi i oczywiście potrzebujesz odpowiedniego drenażu.

Instalacja na zewnątrz oznacza, że im bliżej domu postawisz jacuzzi, tym niższe będą koszty instalacji. Przewody elektryczne, które biegną z domu do panelu elektrycznego wanny z hydromasażem, są drogie, więc im bliżej, tym lepiej, nie wspominając o pracy związanej z kopaniem rowu, aby zakopać kable elektryczne. Pamiętaj, że jeśli żyjesz w chłodniejszym klimacie, każdej wiosny ziemia topnieje i jeśli masz wannę osadzoną bezpośrednio na ziemi, gdy ziemia zacznie odtajać następnej wiosny, przesunie się ciężar woda w wannie, powodując duży nacisk, a jeśli skorupa obudowy pęknie, jacuzzi ulegnie uszkodzeniu. Jeśli montujesz minibaseny jacuzzi na pokładzie, upewnij się, że wytrzyma on cały ten dodatkowy ciężar. Wybór liczby i rodzaju dysz jest sprawą osobistą i zależy od tego, ile osób będzie korzystało z wanny. Dobrze jest też mieć połączenie strumieni wody i powietrza. Większe dysze są wodne i zazwyczaj montuje się je w jacuzzi, a powietrze to mniejsze dysze zazwyczaj obecne w wannach z hydromasażem. Działają bardzo dobrze razem dla różnych efektów na różnych obszarach mięśni.