Dlaczego warto wybrać drewniane donice do naszego ogrodu

W wielu ogrodach możemy wykorzystać donice do hodowli kwiatów.

Kwiaty w donicach to wiele zalet, ponieważ donice możemy przenosić, wystawić rośliny na działanie promieni słonecznych, możemy także je schować do domu w okresie zimowym. Często wybieramy donice ceramiczne czy też wykonane z tworzywa, możemy zakupić także różne donice drewniane, które bardzo dobrze wpisują się w charakter klasycznego ogrodu.

Dlaczego warto wybrać drewniane donice do naszego ogrodu

Jak zabezpieczyć drewniane donice?

Donice z drewna możemy zaimpregnować, wykorzystać lakiery ochronne, dzięki czemu otrzymamy kolor, na którym zależy, dzięki temu dostosujemy przykładowo dolince do kolorystyki mebli ogrodowych. Mogą one komponować się z drewnianymi poręczami tarasów, altanami, czy też innymi elementami wystroju naszego domu czy też ogrodu. Możemy wybrać różne rozmiary, jest to istotne ze względu na właściwy rozwój kwiatów oraz roślin doniczkowych. Większe rośliny będą potrzebowały miejsce na rozrost korzeni, jest to istotne dla prawidłowego rozwoju rośliny. Możemy wybrać donice sosnowe, klasyczne lub też zwężane ku dołowi, dostępne są także donice ośmiokątne czy też kwadratowe.

Donice z drewna to tradycyjna stylistyka, mogą doskonale sprawdzać się na zewnątrz, jak również w naszych wnętrzach, łatwo dostosować je do różnych elementów dekoracyjnych. Ważne jest, aby donica z drewna była odpowiednio zabezpieczona, w tym przypadku możemy wybrać olej impregnujący, lakier wodny czy też tradycyjne impregnaty do drewna. Producenci drewnianych donic mogą zaoferować wiele warstw ochronnych, dzięki czemu donica będzie odporna na działanie wilgoci.

Drewniane donice posiadają szereg zalet, możemy łatwo wywiercić w nich dodatkowe otwory odprowadzające wodę, możemy przymocować do nich metalowe zawieszki, które umożliwią podwieszenie donicy. Dlatego drewniane donice są obecnie coraz chętniej wybierane przez klientów, z pewnością będą lepszą ozdobą naszego ogrodu niż donice plastikowe lub też ceramiczne, które mogą ulec łatwo uszkodzeniu.