Zabieg odsysania tłuszczu

Organizm gromadzi więcej tłuszczu u kobiet niż u mężczyzn, dzieje się to w różnych miejscach, dzięki czemu mogą tworzyć się nieestetyczne złogi tłuszczu.

Obszary, które są widocznie trudne do zakrycia irytują pacjentów, którzy zazwyczaj decydują się na liposukcję ze względów czysto estetycznych. Chirurgia może zwykle trwale usunąć nadmiar tłuszczu. Ponieważ jednak liposukcja może usunąć maksymalnie 5 litrów tłuszczu, liposukcja nie nadaje się do ogólnej redukcji wagi. Zamiast tego należy wymodelować ciało w pożądanych miejscach, tworząc harmonijne kontury ciała.

Zabieg odsysania tłuszczu

Kiedy warto zdecydować się na liposukcję?

Liposukcja jest pomocna, jeśli zrzucono zbędne kilogramy, jednak pomimo wystarczającej ilości ćwiczeń i zdrowej diety, tłuszcz uparcie tkwi w problematycznych obszarach. Dzieje się tak dlatego, że intensywny trening czy długotrwała dieta nie tylko redukuje klasyczny tłuszcz z brzucha. Zawartość tłuszczu w komórkach ciała jest również zmniejszona w całym ciele. Często zdarza się również, że w znanych obszarach problemowych jest więcej tłuszczu niż w innych częściach ciała. Typowymi problematycznymi obszarami u kobiet są biodra, brzuch i uda. U mężczyzn uporczywe złogi tłuszczu znajdują się głównie na brzuchu i biodrach. Liposukcja ma sens, jeśli tkanka tłuszczowa pozostaje uparta w tych lub innych miejscach i nie można jej usunąć innymi metodami.

Liposukcja może również służyć jako środek przygotowawczy do innych zabiegów medycyny estetycznej. Na przykład w powiększaniu piersi lub leczeniu zmarszczek własnym tłuszczem pacjenta. Przed właściwym zabiegiem liposukcja służy do ekstrakcji potrzebnej tkanki tłuszczowej. Podobnie jak w przypadku zwykłej liposukcji, usuwa się ją z wcześniej ustalonych miejsc. Inną procedurą, w której tłuszcz jest upłynniany w ramach procedury przed odsysaniem, jest lipopulsacja. To nie ultradźwięki są odpowiedzialne za upłynnienie, ale impulsy elektryczne. Są one przesyłane do tkanki tłuszczowej przez bardzo cienkie kaniule, aby z dużą częstotliwością niszczyć ściany komórkowe, a tym samym upłynniać tłuszcz przed odessaniem.

Wiele osób zastanawia się ile kosztuje liposukcja brzucha, ceny mogą być zależne od sposobu, w jaki usuwany jest tłuszcz. Cena będzie zależna także od kliniki, terminów. Często koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie, zabiegi liposukcji można powtarzać, aby uzyskać oczekiwany wynik, zatem cena może zależeć od ilości tłuszczu, jaki zostanie usunięty.