Na jakie parametry zwracamy uwagę kupując materac?

Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które pozwolą dobrać materac idealny dla naszych potrzeb.

Oczywiście możemy spotkać wiele różnych materacy wykonanych z różnych materiałów, materace sprężynowe, lateksowe, wykonane z pianki. Oczywiście każdy z nich będzie posiadał określoną twardość, w tym przypadku powinniśmy dobrać je odpowiednio do naszej wagi, zasadniczo przyjmuje się że im osobach jest cięższa tym twardość materaca powinna być wyższa. Na materacu znajdziemy oznaczenia o twardości niskiej H1, lub do twardych materacy H4.

Na jakie parametry zwracamy uwagę kupując materac?

Jak wybrać wygodny materac?

Oczywiście warto zwrócić uwagę, że jeżeli osoba zbyt ciężka będzie spała na materacu bardzo miękkim, wówczas materac może się deformować, z pewnością możemy odczuwać pewien dyskomfort. Materac powinien zapewniać nam jak najlepszy sen, powinniśmy budzić się wypoczęci, jeżeli posiadamy stary materac, który nie spełnia już naszych oczekiwań, czujemy przykładowo ból w plecach, warto wymienić na nowy model. Obecnie dostępne są modele z dużą ilością sprężyn, są to materace kieszeniowe, gdzie w każdej kieszeni znajduje się oddzielna sprężyna pracująca niezależnie od pozostałych. Z pewnością dzięki temu możemy wybrać materac, który będzie doskonale podpierał nasze ciało na całej długości.

Warto zwrócić uwagę, iż materace posiadają pokrowce, należy wybrać model z pokrowcem zdejmowanym, będziemy mogli go wówczas uprać, odpowiednio o niego zadbać. Tego rodzaju pokrowce posiadają suwak na całej długości, dzięki temu będziemy mogli go łatwo zdjąć, wyprać a następnie po wyschnięciu łatwo nałożyć na materac. Oczywiście należy pamiętać o dostosowaniu temperatury, rodzaju prania do zaleceń producenta tak, aby pokrowiec nie skurczył się po praniu. Dostępne są także pokrowce antyalergiczne, posiadające w składzie aloes, naturalną wiskozę, jony srebra, które z pewnością będą dobrym rozwiązaniem w przypadku alergików.

Obecnie wiele osób wybiera materace piankowe, są one wykonane ze specjalnej pianki, która zapewnia właściwą twardość, doskonale dopasowuje się do kształtu naszego ciała, umożliwiając nam spokojny oraz zdrowy sen.