Trwałe i bezpieczne farbowanie włosów henną

Farbowanie włosów stało się obecnie trendem.

Niezależnie od wieku wiele kobiet wybiera się do salonów fryzjerskich i podkreśla lub zmienia swój naturalny kolor włosów za pomocą farbowania. Dla początkujących i tych kobiet, które boją się zabiegów chemicznych, lepiej postawić na naturalną, ziołową koloryzację tradycyjną henną. Oprócz farbowania henna jest również dobra na włosy, ponieważ kondycjonuje i odżywia je, dając mocniejsze, grubsze włosy i wspomaga wzrost włosów. Henna służy również do pokrywania siwych włosów bez konieczności używania sztucznych farb zawierających składniki chemiczne. Kobiety używają również amli jako dodatku do henny w proszku w celu dodatkowego odżywienia i wzrostu włosów. W dawnych czasach większość w Indiach kobiet miała w domu rośliny henny, które po prostu zrywały z liści i mieliły je na świeżo. Trwałe i bezpieczne farbowanie włosów henną

Ale w dzisiejszych czasach wielu producentów na całym świecie sprzedaje gotowe barwniki w postaci proszków henny, które można po prostu zmieszać z wodą i nałożyć na włosy.
Henna jest najpopularniejszą formą koloryzacji przeprowadzanej w domach.

Jest również bardzo przystępna cenowo i jest o wiele tańsza niż standardowe farby do włosów. Henna sprawia, że włosy są mocniejsze, grubsze, dłuższe i bardziej puszyste. Może być stosowana do samodzielnej pielęgnacji lub do farbowania włosów, a wszystko zależy od czasu, na jaki pozostawiamy ją na włosach. Przy stosowaniu jako odżywkę spłukujemy hennę po około pół godzinie, a do zafarbowania włosów potrzeba dwóch do czterech godzin. Jednak aby uzyskać bardziej intensywny kolor, można hennę pozostawić na włosach nawet na sześć godzin. Ekstrakty z amli i kasji zapewniają naturalną pielęgnację włosów, a Khadi henna z amlą jest odpowiednia dla każdego rodzaju włosów. Po nałożeniu będą gładkie, jedwabiste i zdrowsze. Jeśli masz siwe włosy, możesz spróbować je zatuszować właśnie za pomocą henny, która dokładnie pokrywa siwe włosy i odpowiednio je pielęgnuje, nadając im połysk, gładkość i blask. Regularne stosowanie zapewnia również dłuższe, grubsze, gęstsze włosy i zmniejsza wypadanie włosów.