Pomocne porady dotyczące witamin i minerałów

Czy byłeś zdrowy jako dziecko? Co jadłeś, gdy byłeś dzieckiem? Czy teraz też jesz? Nie masz już nikogo, kto przygotowuje twoje posiłki, więc możesz nie otrzymać wszystkich potrzebnych witamin.

W tym artykule podzielimy się kilkoma mądrymi wskazówkami dotyczącymi przyjmowania suplementów witaminowych i mineralnych.Jeśli czujesz, że potrzebujesz trochę zastrzyku, musisz zwiększyć spożycie witamin. Witamina C nie tylko pomaga w walce z infekcjami, ale także daje dodatkową energię, uzupełniając to, czego może Ci brakować. Głównym powodem, dla którego czujemy się mniej niż idealnie, jest niedobór witamin i minerałów.Mężczyźni potrzebują innych witamin i minerałów niż kobiety. Codzienna witamina dla mężczyzn powinna mieć wyższe stężenie B12 i B6. Kolejną witaminą pomocną w zapobieganiu wypadaniu włosów jest witamina H. Wraz z kwasem foliowym witamina H pomaga w regeneracji komórek i zmniejsza oznaki starzenia. Witamina E i likopen są również korzystne dla zdrowia męskiej prostaty.Nie jest bezpiecznie przyjmować więcej niż zalecana wartość większości witamin, więc upewnij się, że tego unikasz. Jednym z przykładów jest żelazo, które przyjmowane w dużych dawkach może uszkadzać wątrobę. Jeśli uważasz, że witaminy nie przynoszą Ci największych korzyści, prawdopodobnie skonsultuj się w tej sprawie z dietetykiem.Jedną z najważniejszych rzeczy dla zdrowej produkcji czerwonych krwinek jest odpowiedni poziom żelaza. Czerwone krwinki są odpowiedzialne za przenoszenie tlenu przez organizm. Pomocne porady dotyczące witamin i minerałów

Kobiety na ogół potrzebują więcej żelaza niż mężczyźni, dlatego istnieją pewne suplementy żelaza przeznaczone tylko dla kobiet.

Twój poziom żelaza może być zbyt niski, jeśli łatwo się zwijasz lub masz problemy z oddychaniem.Kiedy przeszłaś menopauzę, nie bierz prenatalnych witamin. Ze względu na korzyści płynące z tych suplementów na paznokcie i włosy, wiele kobiet je przyjmuje. Może to być toksyczne, jeśli nie przyjmujesz go w odpowiedniej dawce.Są miliony ludzi, którzy wierzą, że picie wody jest kluczem do ogólnego dobrego zdrowia. Jest to bardzo prawdziwe, z wyjątkiem tego, że wypłukujesz również organizm z wielu składników odżywczych, witamin i minerałów, musi on prawidłowo funkcjonować. Zawsze upewnij się, że przyjmujesz przynajmniej jedną witaminę dziennie, aby organizm był zaspokojony w jego potrzebach.Poproś swojego lekarza o badanie fizykalne w celu sprawdzenia niedoborów witamin i minerałów. Musisz dowiedzieć się, czego ci brakuje i czego potrzebujesz.Jeśli podajesz małym dzieciom suplementy witaminowe, przechowuj je poza zasięgiem dzieci. Większość witamin dla dzieci jest aromatyzowana i bardzo podobna do cukierków. Ma to zachęcić dzieci do ich zabrania. Jednak może to również prowadzić do tego, że dzieci pomylą je ze słodyczami. Ponieważ możliwe jest przedawkowanie witamin, trzymaj je poza zasięgiem.Wiele osób uważa, że ​​podwojenie dawek witamin oznacza lepsze wyniki, ale to wcale nie jest prawda. Dobrym pomysłem jest unikanie tego, ponieważ może to dać ci więcej, niż potrzebujesz. Zbyt dużo dobrego może być niebezpieczne, więc trzymaj się zalecanej ilości.Teraz, kiedy żyjesz sam, musisz wziąć odpowiedzialność za utrzymanie zdrowia. Dowiedziałeś się tutaj kilku pomocnych informacji, ale upewnij się, że nadal dowiadujesz się więcej. Im więcej wiesz o witaminach i minerałach, tym lepiej możesz się odżywiać i będziesz zdrowszy.