Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu

Przegląd rejestracyjny auta to sprawdzenie czy pojazd może być dopuszczony do ruchu na terenie naszego kraju.

Warto zwrócić uwagę, iż niektóre pojazdy które sprowadzamy z zagranicy mogą nie spełniać wymogów polskich przepisów. Może być to sprawy techniczne związane przykładowo ze światłami, pojazd który został sprowadzony z USA czy też z Wielkiej Brytanii będzie standardowo posiadał nieco inne ustawienia świateł. Dlatego też konieczna może być wymiana żarówek czy też całych lamp. Oczywiście sprawdzony będzie stan techniczny pojazdu, oraz wszystkie elementy odpowiadające za nasze bezpieczeństwo.

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu

Jakie testy obejmuje przegląd rejestracyjny pojazdu?

Podczas kontroli sprawdza się przykładowo zbieżność kół, chodzi o to aby pojazd w czasie jazdy nie zbaczał z trasy. W przypadku kiedy jedziemy prostą drogą, puścimy kierownicę auto powinno trzymać się trasy. Jednak w przypadku różnego rodzaju uszkodzeń, luzów auto będzie samoczynnie skręcało, co oczywiście będzie niekorzystne. Dlatego podczas badań można zidentyfikować tego rodzaju problemy, wpłynie to na pewno bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu na trasie. Oczywiście w przypadku świateł należy ustawić je w taki sposób aby nie oślepiały innych uczestników ruchu, przykładowo samochodów, które nadjeżdżającą z naprzeciwka. W przypadku wykorzystuje się specjalistyczną aparaturę, która pozwala na bardzo dokładne ustawienie świateł.

W czasie badania sprawdzany jest także numer VIN, który wybity jest na nadwozie pojazdu, sprawdzana jest jego zgodność z dowodem rejestracyjnym, diagnosta sprawdzi także tablice rejestracyjne. Numer VIN można sprawdzić także w ogólnodostępnej bazie pojazdów, sprawdzimy w ten sposób czy auto nie zostało skradzione, możemy także poznać jego historię techniczną. Oczywiście diagnosta sprawdza także szyby, w tym przypadku powinny być one w dobrym stanie, szyby nie mogą być popękane, oczywiście kontrolowane są takie elementy jak spryskiwacze, reflektory czy wycieraczki.

W taki sposób wykonywany jest przegląd rejestracyjny Lublin jest miastem gdzie znajdziemy serwisy, które posiadają odpowiednie uprawnienia aby wykonać tego typu przeglądy. Dzięki temu możemy zarejestrować pojazd na terenie naszego kraju. Oczywiście daje nam to także pewność, że auto jest w dobrym stanie technicznym, nie będzie sprawiało problemu, będzie bezpieczne dla nas jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.