Myjnia samochodowa to świetny pomysł na dodatkowy biznes. Takie miejsca generują duży zysk, są łatwe w obsłudze i nie wymagają zatrudniania pracowników. Sprawdź, jak krok po kroku przebiega proces budowy samoobsługowej myjni samochodowej!
Znajdź idealną lokalizację
Myjnia samochodowa bezdotykowa nie może stanąć w przypadkowym miejscu. Jeśli chcesz mieć stały dopływ klientów, wybuduj ją w okolicy, która codziennie jest odwiedzana przez osoby zmotoryzowane.
Mogą być to gęsto zaludnione osiedla, duże parkingi przy centrach handlowych, plac znajdujący się blisko centrum miasta lub plac sąsiadujący z często uczęszczanym szlakiem komunikacyjnym. Najlepsze myjnie są dobrze widoczne z ulicy i doskonale skomunikowane z okolicznymi drogami i punktami usługowymi.
Sprawdź, czy działka spełnia wszystkie warunki
Zanim zdecydujesz się na budowę myjni bezdotykowej, koniecznie sprawdź, czy wybrana przez Ciebie działka spełnia określone wymogi. Teren powinien mieć wystarczająco dużą powierzchnię, odpowiednie przeznaczenie i musi też umożliwiać stworzenie zjazdu na drogę publiczną.
Informacje o przeznaczeniu działki znajdziesz w warunkach zabudowy lub w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Działka powinna również spełniać warunki przyłączeniowe, czyli gwarantować dostęp do:
- wody pitnej,
- kanalizacji,
- energii elektrycznej,
- sieci gazowej.
Zainwestuj w projekt, który spełni Twoje oczekiwania
Projektowanie myjni samoobsługowej można rozpocząć po uzyskaniu niezbędnych decyzji i pozwoleń. W stworzeniu projektu wysokiej klasy stanowisk do bezdotykowego mycia aut pomoże Ci renomowany producent myjni bezdotykowych – firma Mtech Polska.
W ramach współpracy specjaliści przeprowadzą szczegółową analizę wydatków, obrotów i zysków, a także będą Cię wspierać na każdym etapie realizacji inwestycji. Firma Mtech Polska zajmuje się również pracami budowlanymi, obsługą gwarancyjną, modernizacjami oraz świadczy usługi leasingu myjni bezdotykowych.
Jak przebiega budowa samochodowej myjni samoobsługowej?
Bardzo ważnym etapem budowy myjni samoobsługowej jest także przygotowanie podgrzewanej płyty fundamentowej i skomunikowanie działki z drogą publiczną. Ostatni etap to montaż myjni i konstrukcji stalowej w wybranej konfiguracji oraz przygotowanie atrakcyjnej oprawy graficznej.
Budowę samochodowej myjni bezdotykowej najlepiej zlecić fachowcom. Doświadczona ekipa szybko i sprawnie uzbroi i wyleje posadzki, przygotuje kosze zlewowe z osadnikami i studzienki cyrkulacyjne. Instalacje podziemne, przepusty i instalacje zlokalizowane w posadzkach – tworzą całość z instalacjami w kontenerze technicznym oraz na wiacie myjni. Do płyty należy wykonać przyłącza, które można zlecić Mtech Polska, lub wynająć w tym celu lokalną firmę.
Odbiory końcowe i kompletowanie dokumentacji
Jeśli Twoja myjnia ma być niezawodna i bezpieczna, zadbaj o to, aby została wykonana w sposób prawidłowy. Jako inwestor po zakończeniu prac budowlanych powinieneś wraz z kierownikiem budowy przystąpić do odbiorów końcowych myjni. Musisz też zebrać wszystkie niezbędne dokumenty do dokumentacji powykonawczej.
Budowa myjni bezdotykowej , od momentu zamówienia urządzeń i konstrukcji, do jej montażu i uruchomienia, trwa około 2-3 miesięcy. Po zakończeniu budowy inwestor otrzyma decyzję o pozwoleniu na użytkowanie lub oświadczenie o braku konieczności uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie, co zajmuje dodatkowo do 2 tygodni.
Budowa myjni samochodowej bezdotykowej nie jest bardzo skomplikowana, chociaż jest dość czasochłonna i składa się z wielu etapów. Realizacja inwestycji przebiegnie zdecydowanie sprawniej, jeśli skorzystasz z usług profesjonalnej firmy Mtech Polska, zajmującej się projektowaniem, sprzedażą i budową myjni samochodowych. W efekcie zaoszczędzisz czas, a Twoja myjnia zacznie szybko sama na siebie zarabiać.