Jak wykonać profesjonalny detaling naszego auta?

Z biegiem lat lakier na naszym samochodzie traci swój połysk, dlatego też wiele osób decyduję się na usługi detailingu, wówczas możemy odnowić nasz lakier, poprzez zdjęcie części wierzchniej lakieru będziemy mogli usunąć różnego rodzaju niedoskonałości.

Warto zwrócić uwagę iż nasz lakier może być zniszczony przykładowo przez gradobicie, różnego rodzaju kamyki które czasem odbijają się od kół. Dodatkowo na lakier działają różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, deszcz, śnieg czy też słońce, po pewnym czasie lakier staje się szary nie wygląda tak jak powinien.

Jak wykonać profesjonalny detaling naszego auta?

Elastyczne gąbki do polerki flexipads tricolor

Oczywiście obecnie istnieje wiele różnego rodzaju urządzeń, zestawów polerskich które umożliwiają szybkie doprowadzenie naszego lakieru do eleganckiego stanu, można wykorzystać maszyny polerskie zasilane prądem lub też kompresorem, są to urządzenia które posiadają specjalne mocowanie do których możemy przyczepić nakładki polerskie, futro z włosiem z naturalnej wełny. Są to oczywiście różnego rodzaju materiały które będziemy stosowali w zależnie od procesu który będziemy wykonywać w danym momencie, warto pamiętać iż polerowanie lakieru będzie procesem który składa się z kilku etapów.

Oczywiście najważniejszą rzeczą jest przygotowanie lakieru do polerowania, zatem należy powierzchnię dokładnie wyczyścić, myjemy samochód, możemy także użyć aktywnej piany dzięki której będziemy mogli usunąć wiele różnych zanieczyszczeń, tłuszczy. Naturalnie cały samochód musi być suchy, dodatkowo zabezpieczamy takie elementy jak światła, klamki, lusterka oraz oczywiście szyby, tak przygotowany samochód będziemy mogli poddać detailingowi. Mogą służyć do tego przykładowo pasty polerskie, jednak jeżeli nasz pojazd jest stary, a lakier bardzo zniszczony, wówczas można wykorzystać także papier ścierny odpowiedniej gradacji który wyrówna większe niedoskonałości.

Oczywiście maszyna polerska musi posiadać odpowiednie flexipads tricolor, dzięki którym nie uszkodzimy lakieru ani blacharki, są to różnego rodzaju nakładki poleskie na które będziemy nakładali pastę polerską, następnie urządzenie które będzie generowało wysokie obroty pozwoli na stopniowe ścieranie wierzchniej warstwy lakieru. Proces dzielimy na etapy zmieniając pastę, aż do uzyskania zadowalającego efektu.