Jak zabezpieczyć nasz samochód?

Zdalny system bezkluczykowy działa za pomocą fal radiowych, które są rodzajem promieniowania elektromagnetycznego. Pilot samochodowy działa na tej samej zasadzie, co zwykły pilot telewizyjny.

W przypadku pilota do telewizora wystarczy nacisnąć kilka przycisków, aby włączyć lub wyłączyć, zmienić kanał, zmienić głośność i wykonać kilka innych czynności. Podobnie pilot samochodowy pomaga blokować lub odblokowywać samochód, otwierać bagażnik, uruchamiać zapłon oraz wykonywać inne polecenia. Kiedyś technologia znajdowała się w początkowej fazie, komunikowaliśmy i przesyłaliśmy informacje na duże odległości, głównie przewodami. Nie trzeba dodawać, że wszystko się zmieniło. We współczesnym świecie sytuacja jest taka, że większość cyfrowej komunikacji całego świata odbywa się bez przewodów; zamiast tego promieniowanie elektromagnetyczne odgrywa kluczową rolę. W rzeczywistości można śmiało powiedzieć, że promieniowanie elektromagnetyczne jest podstawą prawie wszystkich współczesnych kluczyków do samochodów. Mały pilot samochodowy składa się z nadajnika radiowego krótkiego zasięgu. Gdy pilot znajduje się w określonym zasięgu (zwykle 5-20 metrów) od samochodu i naciśniesz jeden z jego przycisków, zakodowany sygnał osadzony w falach radiowych jest wysyłany do odbiornika zainstalowanego w samochodzie. Odbiornik następnie dekoduje i tłumaczy ten sygnał, co w konsekwencji odblokowuje drzwi samochodu. Obecnie złodzieje samochodów potrafią kopiować sygnał wysyłany przez kluczyk, dzięki czemu wiedzą jaki sygnał wysłać aby otworzyć dany pojazd.

Do każdego samochodu przypisany jest oddzielny kod, który pozwala otwarcie drzwi, czy też zapłon silnika. Jeżeli złodziej skopiuje nasz sygnał będzie mógł przejąć kontrolę nad naszym samochodem. Dlatego obecnie coraz więcej osób montuje w kluczykach dodatkowe zabezpieczenie samochodu, które uniemożliwia skopiowanie unikalnego sygnału. Dzięki temu uniemożliwimy kradzież naszego auta. Dodatkowo pilot można umieścić w pojemniku, który nie przepuszcza fal radiowych, dzięki czemu będziemy dobrze zabezpieczeni.