Jak zwiedzać Bydgoszcz? – sposoby poruszania się po mieście w kujawsko-pomorskim

Bydgoszcz to miasto z długą tradycją, powstałą na skutek wielu wydarzeń ważnych dla naszego kraju. Stolica województwa kujawsko-pomorskiego jest położona nad rzeką Brdą i każdego roku przyciąga do siebie wielu turystów z całej Europy.

To także dobre miejsce do wypoczynku dla wszystkich na stałe zamieszkujących w naszym państwie osób. Z tego względu, wielu z nich wybiera się tutaj na weekend bądź nawet wykorzystuje w tym celu swoje urlopy. Przyjeżdżając do tego miasta innym środkiem lokomocji aniżeli swoim prywatnym samochodem, warto wybrać jedną z opcji dotyczącą poruszania się po całym obszarze. Możliwości jest wiele, jednak która z nich okaże się najlepsza? O tym opowiemy w poniższej części wpisu.

Wynajem środków transportu na minuty – czy to się opłaca?

Stolica kujawsko-pomorskiego jest bez wątpienia duża, a wszelakie zabytki są rozlokowane po całym jej obszarze. Myśląc więc o popularnym ostatnimi czasy carsharingu bądź wynajmie hulajnóg czy rowerów, raczej warto nastawić się na zwiedzanie miasta w mniejszym zakresie. Dlaczego? Po pierwsze, cena. Niektóre firmy z tej branży posiadają mocno naciągane stawki, za które śmiało można by skorzystać z innych usług po kilka razy.

Druga sprawa dotycząca wynajmu na minuty to strefy. Samochód, hulajnoga bądź rower nie mogą zostać pozostawionymi w miejscach, w których mapa na aplikacji świeci się na czerwono. To zazwyczaj miejsca na obrzeżach bądź dalsze dzielnice. Niemniej jednak może sprawić to niemały kłopot w przypadku zwiedzania terenów oddalonych od centrum.

Krótkoterminowy wynajem samochodu – sprawne poruszanie się po mieście

W mieście takim jak Bydgoszcz wynajem samochodu (https://erc.pl/) jest czymś bardzo popularnym. Dzieje się tak przez fakt, iż w miejscu tym nie ma praktycznie korków, a sama jazda jest stosunkowo łatwa w porównaniu z innymi miastami w naszym kraju. Wypożyczanie samochodu jest formą najbardziej nakierowaną na klienta i w pełni się na nim skupiającą. Możliwość wyboru pojazdu, który sprosta naszym oczekiwaniom oraz opcja rezerwacji przez internet – to czynniki, dzięki którym już pierwszego dnia urlopu mamy załatwione niemal wszystkie kwestie związane z wyborem środka lokomocji. Dodatkowo, pracownicy wypożyczalni są skłonni przywieźć nam samochód pod wskazany adres, np. hotelu.

Sama usługa wynajmu nie jest wbrew pozorom droga, choć wszystko zależy oczywiście od segmentu i klasy samochodu.

Komunikacja miejska w Bydgoszczy – środek warty uwagi

Trzeba przyznać, że komunikacja miejska w Bydgoszczy działa na dobrym poziomie i jest w stanie dowieźć nas wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba. Niemniej jednak, jedynym minusem jest w tym przypadku konieczność bycia uzależnionym od rozkładów jazdy. Osoby nieznające miasta mogą mieć problem ze znalezieniem przystanków, co z pewnością zabiera masę czasu podczas weekendowego wypadu.

Bliskie dystanse w okolicach centrum pokonuje się tutaj naprawdę szybko, a jak doskonale wiadomo – ceny za bilety autobusów czy tramwajów nie są absolutnie wygórowane.