Koc bambusowy dla dziecka

Małe dziecko kojarzy się z delikatnością, miękkością, milutkim dotykiem. Taka też powinna być wyprawka dla malucha, którego skóra jest bardzo wrażliwa i dopiero w trzecim roku jego życia będzie pełniła swoją właściwą funkcję. Warto zwrócić uwagę, by wszystkie rzeczy, nie tylko ubranka, które mają bezpośredni kontakt z dziecięcą skórą, były wykonane z materiałów bezpiecznych i przyjaznych.

Koc bambusowy

Kocyk bambusowy wykonany z włókien tej rośliny cieszy się dużą popularnością i trudno się temu dziwić, wszak posiada mnóstwo zalet. Po pierwsze produkt jest bezpieczny nie tylko dla dziecka, ale i dla środowiska naturalnego – bambus jest rośliną naturalną i szybko oraz bujnie rosnącą, a jego hodowla nie wymaga stosowania dużych ilości wody, nawozów czy środków ochrony roślin. Po drugie – uzyskane włókna charakteryzują się właściwościami antybakteryjnymi, grzybobójczymi oraz są higroskopijne (ale uwaga! tylko te włókna mają wspomniane właściwości, które nie zostały poddane procesom wybielania, czy działaniu innych środków chemicznych – warto więc sprawdzić producenta oraz metody jakie stosuje do wytwarzania swoich produktów). Po trzecie – wyroby z wiskozy bambusowej mają niewielką wagę, są gładkie i lśniące, co nadaje im eleganckiego wyglądu.

koc miętowy w łóżeczku

Kocyki bambusowe marki Mulinek kupisz w sklepie po adresem: https://mulinek.pl/kocyki-bambusowe.html

Koc z bambusa Mulinek

Dzianinowe kocyki z wiskozy bambusowej są dostępne w dwóch rozmiarach 80×100 oraz 140×100. Piękne, delikatne i pastelowe kolory (do tego celu użyto tylko bezpiecznych barwników) sprawiają, że trudno z kocykiem się rozstać. Gdy jest chłodno – ogrzewa, gdy jest ciepło – chłodzi, gdy jest słonecznie – odbija promienie UV, a gdy jest wilgotno – pochłania wodę, zatrzymuje ją w wewnętrznych strukturach kocyka, szybko schnie. To idealny kocyk nie tylko do użytku w domu, ale także do wypraw – świetnie sprawdzi się w wózku, foteliku samochodowym, w łóżeczku. Zamiast kołderek i kilku innych kocyków, warto zainwestować w jeden naprawdę dobrej jakości, a w dodatku pięknie wyglądający. Ręcznie robiony kocyk bambusowy – po prostu trzeba go mieć.

kocyk bambusowy w łóżeczku

Producent Mulinek

Producent Mulinek

Facebook: https://www.facebook.com/MulinekOfficial/
Instagram: https://www.instagram.com/mulinek_pl/