Komu opłaca się wynajem długoterminowy auta?

Wynajem długoterminowy auta to usługa, która u naszych zachodnich sąsiadów jest niezwykle popularna. U nas również pojawia się coraz więcej zadowolonych, z tej opcji, osób. Skierowana ona jest zarówno do właścicieli firm jak i osób prywatnych.

Czym jest wynajem długoterminowy aut?

Wynajem długoterminowy samochodu to usługa, która jest alternatywą do posiadania własnego auta. Jest to niezwykle wygodna opcja finansowania zarówno samochodów służbowych, jak i tych prywatnych. To po stronie firm wynajmujących leży obowiązek dokonywania przeglądów, usług serwisowych, ubezpieczeniowych czy administracyjnych. Osoba wynajmująca zobowiązania jest tak naprawdę tylko do wniesienia comiesięcznej opłaty, określonej w umowie.
Wynajem długoterminowy aut oferuje m.in. Wypozyczalnia-aut24.pl, a znaleźć tam można tylko nowe samochody osobowe, auta klasy premium i marek luksusowych.

Wynajem długoterminowy a leasing

Zastanawiając się: wynajem długoterminowy czy leasing, należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i określić dokładne plany co do samochodu.

Wynajem długoterminowy pozwala na dokładne zaplanowanie wydatków związanych z użytkowaniem auta. Dzięki umowie i jasno określonym warunkom wiadomo, z jakimi kosztami miesięcznie trzeba się liczyć. Nie zwraca się wówczas żadnej uwagi na konieczność opłacenia ubezpieczenia, czy wykonania napraw auta. Wszystkie te dodatkowe kwestie leżą po stronie wynajmującego.

W przeciwieństwie do leasingu najem długoterminowy nie jest związany z możliwością wykupienia samochodu po jego ustaniu. W zależności od potrzeb może to być zaleta albo wada tej usługi. Regularne wymienianie samochodu to pewność niezawodności, a przy okazji nie trzeba przejmować się i tracić czas na kwestie związane ze sprzedażą auta.

Najem długoterminowy pozwala na utrzymanie firmowej floty w doskonałym stanie, a także dostosowanie jej do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Jeśli potrzebujemy dodatkowego samochodu, wystarczy podpisać nową umowę i można użytkować nowe auta praktycznie od ręki, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Według wyliczeń okazuje się także, że wynajem długoterminowy aut, jest korzystniejszą opcją finansową, biorąc pod uwagę ten sam czas użytkowania.

Komu opłaca się wynajem długoterminowy auta?

Wynajem długoterminowy auta jest świetnym wyborem dla osób, które lubią mieć swoje wydatki pod kontrolą. Podpisanie umowy gwarantuje określone koszty, dzięki którym nie trzeba przejmować się żadnymi dodatkowymi kwestiami.

Wynajem aut jest też doskonałą opcją dla osób, które często podróżują np. służbowo i nie chcą dokonywać kosztownego zakupu samochodu, z którego za kilka miesięcy nie będą mogli korzystać, z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania. Dzięki wynajmowi długoterminowemu ma się również możliwość użytkowania nowych samochodów ze stosunkowo częstą ich zmianą, bez konieczności ich kupowania. Jest to więc tańsza możliwość, cieszenia się nowymi modelami samochodów.

Usługa najmu długoterminowego aut podbija Polskę i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z niej, z uwagi na jej elastyczność i możliwość dopasowania do swojego stylu życia.