Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie aut?

Korzystna sprzedaż samochodu to marzenie wielu kierowców. Jego realizacja wymaga często sporo czasu i trudu, jaki należy włożyć w poszukiwania zdecydowanego kupca. Dobrą alternatywą są skupy samochodów używanych. To właśnie tutaj można sprzedać auto od ręki, bez potrzeby tracenia czasu na oczekiwanie na nabywcę.

Co musisz wiedzieć o skupach aut?

Decyzja o sprzedaży samochodu może być podyktowana różnymi czynnikami. W każdym przypadku jednak właściciel marzy o szybkiej, a zarazem korzystnej sprzedaży. Możliwości jest kilka. Swoją ofertę można zamieścić na różnego rodzaju portalach lub też rozważyć oddanie pojazdu do komisu. Ciekawą alternatywą są współcześnie również skupy aut, które umożliwiają pozbycie się niechcianego już samochodu w prosty i szybki sposób. W tym celu warto jednak wybierać ofertę skupów, cieszących się dobrą opinią i zaufaniem właścicieli aut. Jednym z nich jest MakTech skup aut Maków Mazowiecki, który może poszczycić się doświadczeniem oraz całą rzeszą zadowolonych klientów.

Samodzielna sprzedaż samochodu wydaje się nieopłacalna, zwłaszcza wówczas, gdy jego stan pozostawia wiele do życzenia lub gdy auto ma niepełną dokumentację. Na samochody powypadkowe, uszkodzone i stare bardzo ciężko znaleźć zdecydowanego kupca. Inwestowanie w naprawę nie ma natomiast większego sensu, gdyż z reguły przewyższa ona wartość samego pojazdu. Niepotrzebny samochód można natomiast z powodzeniem sprzedać w skupach aut używanych. Oferują one korzystną cenę i pozwalają zaoszczędzić czas, jaki należy przeznaczyć na przygotowanie pojazdu do sprzedaży, redagowanie ogłoszeń i spotkania z potencjalnymi zainteresowanymi. Uzgodniona suma wypłacana jest do ręki tuż po finalizacji procesu kupna-sprzedaży samochodu.

Sprzedaż samochodu w skupie aut

W skupach aut przyjmowane są samochody używane. Nie ma znaczenia ich rocznik czy model. Można tu sprzedać auta, które nadają się do złomowania i kasacji, pojazdy rozbite, uszkodzone i spalone oraz takie, które posiadają zajęcia komornicze. Przyjmowanie wszystkich aut to domena najlepszych skupów, w których sprzedać można zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze.

Jak przebiega sprzedaż samochodu w skupie?

Sprzedaż samochodu w skupie jest niezwykle szybka. Opiera się ona na kilku podstawowych działaniach. Cały proces rozpoczyna się od kontaktu z wybranym skupem. Może on przybierać formę osobistą, telefoniczną, a nawet mailową. Po ustaleniu szczegółów na miejscu dokonywana jest wycena samochodu. Pracę tą wykonuje rzetelny specjalista, który dokładnie szacuje rzeczywistą wartość pojazdu. Co ważne, wycena ta jest niezobowiązująca i darmowa, a klient może podjąć ostateczną decyzję po rozważeniu kilku ofert. Ostatnim już etapem jest podpisanie umowy, której przygotowanie spoczywa na barkach kupującego. Klient skupów zwolniony zostaje więc nie tylko z konieczności przygotowywania auta, ale również i odpowiedniego dokumentu sprzedaży. Należność za samochód, w zależności od preferencji, wypłacana jest na konto, bądź też w postaci gotówki do ręki sprzedającego. Jeśli wymaga tego sytuacja, auto może również zostać odholowane z posesji klienta.

Jakie dokumenty należy przygotować?

Każdy skup aut wymaga podstawowych dokumentów, które umożliwią sprzedaż pojazdu. Należą do nich m.in.:

  • dowód osobisty właściciela lub inny dokument tożsamości,

  • dowód rejestracyjny i karta pojazdu,

  • zgoda współwłaściciela, jeśli jest uwzględniony w dokumentach,

  • opcjonalnie również polisa OC i przegląd techniczny, choć ich dostarczenie nie jest obligatoryjne.

Po podpisaniu umowy właścicielem pojazdu staje się skup samochodów, a klientowi wypłacana jest ustalona wcześniej kwota.