Na czym polega ciśnieniowe przepychanie rur?

Jeżeli zamówisz usługę hydraulika, na pewno zastosuje on metodę ciśnieniowego przepychania rur. Jeżeli twoja instalacja kanalizacyjna jest poprawnie zainstalowana, nie powinna się zapychać. Oczywiście są wyjątki od tej reguły.

Hydraulik umożliwi sprawne korzystanie z umywalki, wanny czy zlewu. Metoda ciśnieniowego udrażniania rur polega na wprowadzaniu do kanalizacji węża podającego wodę pod dużym ciśnieniem. Ma ona ciśnienie 150-200 bar. Duża ilość wody jest wtłaczana do kanalizacji pod dużym ciśnieniem w ilości nawet 70 litrów w ciągu minuty. Dzięki temu, że dysze zostaną dobrze dobrane, kanalizacja szybko i skutecznie zostanie oczyszczona z zalegających odpadów.

Aby można było zastosować metodę hydrodynamiczną, trzeba użyć specjalistycznego sprzętu. Do tego celu należy wykorzystać metodę WUKO. Znajduje się ona na samochodzie, zwykle dostawczym, ale do dużych powierzchni wykorzystywane są samochody ciężarowe. Maszyna WUKO posiada pompę tłoczącą strumień wody do instalacji kanalizacyjnej o ciśnieniu ponad 100 barów. Pompa jest w stanie w skuteczny sposób usunąć zanieczyszczenia znajdujące się w kanalizacji, rozpuszcza brud i niemal do czysta opróżnia rury. Dzięki temu podczas swojego działania wykazują się one bardzo dużą skutecznością, co jest przecież najważniejsze. Maszyna WUKO stosowana jest zazwyczaj przy kłopotach z instalacją zewnętrzną, czy z zatorami występującymi między kanalizacją z budynku a ulicą.

Zaletą stosowania WUKO jest brak ryzyka zalania budynku. Skuteczność tej metody również jest bardzo wysoka, dlatego jest jak najbardziej polecana. Jest w stanie usunąć praktycznie wszystkie zanieczyszczenia zalegające w instalacji kanalizacyjnej. Dodatkowo jest to metoda bezinwazyjna, która nie wymaga stosowania chemikaliów, a więc w żaden sposób nie jest szkodliwa dla środowiska. Zdecydowanie metoda wuko Warszawa jest jak najbardziej polecana, jeżeli udrażnianie rur ma mieć przebieg profesjonalny i fachowy.