Urok starych cegieł na odsłoniętych ścianach

Czasami zdejmowanie farby i tynku ze ścian jest bardzo opłacalne. Cegły ukryte pod spodem są częścią historii twojego domu, a odsłonięcie ich może nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Jak widać najgorętszym trendem, który dziś przejmuje wykończenie wnętrz, jest wykorzystanie uroku wiejskiego domu, pozostawiając jakby niedokończone, surowe ściany. Im bardziej zaangażowane i zdigitalizowane staje się nasze codzienne życie, tym bardziej lubimy otaczać się naturalnymi materiałami. Pragniemy rzeczy, które są dla nas bardziej przyjazne niż zimny dotyk ekranów, które ciągle przesuwamy. Odsłonięte cegły lub kamienie ucieleśniają autentyczność i charakter miejsca. Aby zachować równowagę, warto taką ścianę zestawić z wyrafinowanymi, dopracowanymi stylistycznie meblami, aby wnętrze nie wyglądało na chłodne i surowe. Cegły są nieorganiczne i lepiej pochłaniają wilgoć niż inne materiały stosowane w budownictwie. Ta kombinacja minimalizuje ryzyko wystąpienia pleśni i roztoczy. Cegła jest ciężkim materiałem, który zapewnia najlepszą absorpcję hałasu między poszczególnymi pomieszczeniami. Hałas dochodzący z zewnątrz jest również izolowany dzięki grubym, solidnym ścianom.

W domu całkowicie wykonanym z cegieł fasada i ściany wewnętrzne są również wykonane z cegły. Miałbyś także cięższe i wytrzymalsze ściany w porównaniu do lżejszych alternatyw, takich jak porowaty beton, cement, gips lub drewno. Ceglane ściany są idealne do nowoczesnych i energooszczędnych budynków z nowymi systemami grzewczymi. Należą do nich na przykład pompy ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym i ścianami wewnętrznymi wykonanymi z cegły. Są to praktyczne, technicznie przemyślane i obiecujące rozwiązania, których koszty wkrótce się zwrócą. Cegła jest zaufanym materiałem budowlanym, który przetrwa wiele wieków. Na stronie http://retrocegla.pl/ możesz znaleźć więcej informacji. W rzeczywistości nie wiemy, jak długo wytrzymują cegły, ponieważ niektóre z najstarszych budynków na świecie wciąż stoją i nie ma wątpliwości, że będą one nadal istnieć. Tak więc cegła jest jednym z najbardziej ekologicznych materiałów budowlanych na rynku, ponieważ cegły zawsze będą trwać dłużej niż drewno, beton i inne lekkie materiały budowlane.