Nowoczesne szklane schody do nieruchomości prywatnych i komercyjnych

Szkło jako materiał wykończeniowy cieszy się dużą popularnością zarówno w domach, jak i obiektach komercyjnych.

Często pojawia się błędne przekonanie, co można, a czego nie można zrobić ze szkłem jako materiałem. Może się to wydawać ograniczające, ale w rzeczywistości szkło jest niezwykle wszechstronnym materiałem, który idealnie pasuje do nowoczesnego domu i jest popularnym materiałem w architekturze i aranżacji wnętrz. W wielu przypadkach szkło może być również stosowane jako zamiennik stali lub drewna.

Nowoczesne szklane schody do nieruchomości prywatnych i komercyjnych

Jaka jest cena schodów szklanych?

Szklane schody to jeden z elementów nieruchomości, który może w pełni wykorzystać wszechstronne właściwości szkła, nadając wnętrzu zarówno stylowy, współczesny wygląd, jak i zwiększając światło, aby klatki schodowe wydawały się bardziej przestronne i przejrzyste. Bezramowe szklane balustrady zapewniają płynne połączenie z minimalną przeszkodą, aby poprawić widok pod każdym kątem. Balustrady szklane nadają się do środowisk wewnętrznych i zewnętrznych. Zaletą balustrad szklanych jest to, że wymagają minimalnej konserwacji, tylko okazjonalnego czyszczenia. Szkło nie koroduje, dzięki czemu jest idealnym materiałem na klatki schodowe, balustrady tarasów i balkonów.

Balustrady szklane posiadają szereg możliwości wykończenia, jak piaskowanie czy barwienie na dowolny kolor. Dzięki tej technice można tworzyć wzory w dowolnych kształtach, aby dodać dekoracyjnego akcentu do klatek schodowych i balkonów. Szkło może być również matowe, w dowolnym kolorze, co dodatkowo zapewnia nam więcej prywatności, możemy również uzyskać ciekawe efekty w projekcie.

Jeśli zdecydujesz się na szklane schody ceny nie są tak wysokie, jak się wydaje, koszt będzie uzależniony od projektu. Trendy szklanych schodów w połączeniu z bezramowymi szklanymi balustradami zapewniają czysty, współczesny wygląd pasujący do każdego wnętrza domowego lub komercyjnego. Połączenie otwartych schodów ze szklanymi stopniami wzmacnia i maksymalizuje przepływ światła w pomieszczeniu. Stopnie szklane można również piaskować, aby uzyskać powierzchnię antypoślizgową.