Co wpływa na jakość świeczek zapachowych?

Producenci świeczek zapachowych korzystają z różnego rodzaju materiałów, w zależności od zastosowania będziemy mieli różny czas spalania wosku, czy też inną temperaturę i wielkość płomienia.

W przypadku świec zapachowych, ich zadaniem będzie uwalnianie zapachów, przy pomocy olejków eterycznych. W czasie kiedy powstaje temperatura, wówczas olejki eteryczne zostają uwolnione do powietrza. Za tego rodzaju proce s odpowiada przykładowo. Wosk parafinowy, znany również jako wosk prosty, to wosk niezawierający żadnych dodatków. Najczęściej używany i najtańszy wosk do świec, parafina, może być używana do produkcji wielu rodzajów świec, w tym słupków, pojemników, podgrzewaczy, stożków i tart. Wosk sojowy to w całkowicie naturalny wosk wytwarzany z uwodornionego oleju sojowego, który jest dostępny w kilku formach, w tym w płatkach wosku sojowego. Idealnie nadaje się do produkcji świec w pojemnikach, w tym świec w słoikach czy też puszek. Co wpływa na jakość świeczek zapachowych?

Ponieważ istnieje różnica między świecami parafinowymi a świecami z wosku sojowego pod względem ich wyglądu i działania.

Oczywiście wiele firm wykorzystuje także różnego rodzaju dodatki i mieszanki wosków, aby otrzymać jak najlepszy efekt. Wosk granulowany jest często używany do świec, ze względu na łatwość użycia. Nie ma potrzeby topienia wosku, jest wykonany z parafiny o temperaturze topnienia około stu czterdziestu stopni, która została uformowana w małe koraliki, więc wystarczy wlać granulowany wosk do pojemnika i włożyć knot. Można spotkać także wosk do świec żelowych, wykonany z oleju mineralnego, żywicy polimerowej. Dzięki żelowemu woskowi do świec i przezroczystej żelatynie można stworzyć wyjątkowe świece żelowe. Czasem można spotkać także świece tego rodzaju z zatopionymi przedmiotami. Jednym z uznanych producentów świec zapachowych jest Yankee Candle wosk jest wysokiej jakości, dobrze się spala i gwarantuje że świeczki tego rodzaju będą wysokiej jakości.