Automatyka bramowa – rozwiązanie pełne korzyści

Brama wjazdowa to niezbędny element każdej posesji. Jeśli decydujemy się na jej zakup, warto również pomyśleć o rozwiązaniu, jakim jest automatyka bramowa. Pozwoli ona na komfortowe oraz niezawodne użytkowanie bramy przez długi czas.

Jak działa napęd do bramy?

Prawidłową współpracę napędu i bramy zapewnia przede wszystkim zębata listwa. Za jej pomocą ruch obrotowy koła zębatego zamieniany jest na ruch liniowy poruszającej się bramy.

Komfort użytkowania

Automatyka bramowa znajduje zastosowanie w wielu codziennych sytuacjach. Szczególnie przydatna okazuje się być podczas deszczowej pogody oraz zimą, kiedy wychodzenie z samochodu w celu otwarcia bramy nie jest zbytnio komfortowe. Dzięki wyposażeniu się w automatykę, bramę otwieramy szybko za pomocą pilota, bez konieczności opuszczania pojazdu.

Bezpieczeństwo

Odpowiednio dobrana autmatyka bramowa stanowić będzie skuteczną zaporę dla potencjalnego włamywacza. Nie jest możliwe otwarcie bramy przy pomocy innego pilota, nie istnieje również ryzyko przypadkowego niedomknięcia bramy. Co więcej, istnieją specjalne aplikacje, które pozwalają na stałe monitorowanie bramy. Jest to z pewnością ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób lubiących mieć wszystko pod stałą kontrolą.
Poza tym, automatyka bramowa umożliwia bardzo bezpieczną eksploatację. Podstawową ochronę zapwniają fotokomórki, które chronią nie tylko obszar światła bramy, ale również strefę zamykania i otwierania skrzydła. Ten prosty mechanizm sprawia, że zamykająca się brama nie uderzy w nadjeżdzający samochód oraz nie zrobi krzywdy osobie, która przypadkowo znajdzie się w świetle bramy.

Wybór zostaw specjaliście

Napędy można zainstalować niemal do wszystkich rodzajów bram. Automatyka bramowa jest elementem, w który najepiej wyposażyć się wraz z zakupem bramy, jednak jej zainstalowanie do już użytkowanej równiez nie stanowi problemu.
Ostateczny dobór automatu do bramy warto powierzyć specjaliście. Rodzaj automatyki dopasować należy bowiem do typu oraz szerokości bramy, a także jej ciężaru. Należy pamiętać o tym, że jeśli chcemy kupić napęd do już używanej bramy, wcześniej trzeba sprawdzić jej stan techniczny. Warto również zaznaczyć, że w celu montażu napędu wymagane jest doprowadzenie w jej pobliże instalacji elektrycznej.