Niezapomniane przeżycie, czyli bumper ball

Aktywny wypoczynek, urozmaicenie weekendu z dziećmi, czy pomysł na wieczór kawalerski – bumper ball to odpowiedź na wszystkie powyższe imprezy. Jeśli szukasz pomysłu na główną atrakcje swojej imprezy, to właśnie ją znalazłeś/aś.

Co to jest bumper ball?

Bumper ball, czy body zorba to nowa forma klasycznej kuli zorbingowej. Na pewno, nie raz będąc na wakacjach nad morzem, czy jeziorem, obserwowałaś odważnych ochotników, którzy w wielkiej, przezroczystej kuli “biegali” po wodzie. Bumper ball to podobna forma, jednak jest o wiele mniejsza i mniej przerażająca, ponieważ zakłada się ją od góry, przez głowę na tułów, a z kuli wystają nam nogi. Dla zabezpieczenia, kulę bumper ball zakłada się na szelki, wyglądające jak te od plecaka. Kula jest wykonana z tworzywa sztucznego, który w momencie uderzenia nie stanowi zagrożenia.

Bubble football – nietypowa piłka nożna z bumper ball

To gra, dostarczająca niesamowitych przeżyć i emocji. Bubble football to gra, w której każdy zawodnik z bumper ballem na plecach gra w jednej z drużyn, a ich zadaniem jest strzelić piłkę do bramki drużyn opozycyjnej. Gra ta wzorowana jest na piłce nożnej, jednak na bramce i piłce podobieństwa się kończą. Każdy zawodnik w bumper ball obija się o innych zawodników, a sama gra przez to staje się trudniejsza, ale jednocześnie przynosi kupę śmiechu i zabawy. Kluczowe w grze bubble football jest utrzymanie równowagi i kooperatywa. To sprawia, że jest to idealna zabawa na imprezy integracyjne. Nie ma też obaw o urazy, ponieważ wszystki otarcia, czy uderzenia są bezbolesne dzięki miękkiej kuli.

Skąd pochodzi bubble football? – czyli historia gry w bumper ball

Za wszystkim stoi norweski program rozrywkowy, wyemitowany w 2011 roku sprawił, że miękkie kule bumper ball stały się viralowym hitem. Ich popularność ciągle rośnie, dzięki temu, że są sposobem na nietuzinkowe spędzenie czasu.

Bumper ball – miękkość i bezpieczeństwo

Niezaprzeczalną zaletą bumper ball jest ich bezpieczeństwo, ponieważ materiał z jakiego są wykonane sprawiają, że nie ma możliwości urazu. Dmuchane kule świetnie przyjmują wszelkie uderzenia, amortyzując upadki. Materiał to termoplastyczny poliuretan, co sprawia, że kule są wytrzymałe i odporne na przebicia, czy przetarcia. Dodatkowo, dzięki wysokiej odporności na niskie i wysokie temperatury korzystać z bumper ball można przez cały rok, w śniegu, czy w piasku.

Karuzela śmiechu – czyli pomysły na gry z bumper bull

Gra, która może być śmiało nazwana karuzelą to rolling stone. Każdy noszący bumper ball bierze rozbieg, a potem kręcić się do momentu aż kula sama się zatrzyma. Wygrywa ten, kogo kula wykręci najdalej, przy tej grze łatwo o zawroty głowy!

Wywołują dużo śmiechu, a mianowicie kręgle, ale nie byle jakie, ale stworzone z ludzi, noszących bumper ball. Wystarczy podzielić się na dwie grupy, pierwszy team to “kula do kręgli”, a drugi team składa się z kręgli. Stojąc w odpowiedniej odległości team kuli biegnie w stronę zawodnik kręgli, celem jest strącić ich jak najwięcej, podobnie jak w tradycyjnej wersji tej gry. W praktyce, zawodnik, który pod wpływem “kuli” nie utrzymał równowagi i się przewrócił to punkt dla ich teamu. Każda tura to nowy “kręgiel”, a wypadnięcie poza dany obszar oznacza punkt dla teamu kuli. Śmiechom bez końca i zdrowej rywalizacji.

Kolejną grą w bumper ball jest zabawa wielką dmuchaną, nomen omen piłką. Wystarczy ustawić się w kółko i podawać sobie piłkę, uprzednio odbijając ją podskokiem. Przegranym jest ten, którego uderzenie będzie za słabe, a piłka spadnie na ziemię. Podobnie warto zagrać z podziałem na drużyny.

Bumper ball – niesamowita rozrywka dla dzieci

Wielu rodziców obawia się tego rodzaju zabaw dla swoich pociech, jednak odpowiedni rozmiar kuli oraz ochraniacze na kolanach sprawiają, że bumper ball to w 100% bezpieczna zabawa. Producenci oferują szeroki wybór nie tylko wersji kolorystycznych, ale przede wszystkim rozmiarów kul, dzięki czemu znajdzie się wymiar na dzieci w każdym wieku.