Organizujesz dużą wycieczkę? Podpowiadamy, jak przygotować się w 3 krokach

Szykujesz się na większy wypad z rodziną i przyjaciółmi? A może jesteś przewodnikiem lub właścicielem hostelu, który organizuje wycieczkę dla swoich Klientów? Podpowiadamy, jak przygotować się na każdą ewentualność i sporo oszczędzić. Organizacja wycieczki może okazać się sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Niezależnie od tego, czy jesteś w tym temacie nowicjuszem, czy też miałeś już okazję przeprowadzać tego typu operację, warto przygotować się na sporą dozę logistyki i przemyślanego planowania. Wyjazd grupowy może generować problemy, ale również i zyski – wystarczy wziąć pod uwagę możliwości, które zapewnia. Podsuwamy kilka użytecznych wskazówek, które sprawią, że przygotowania będą samą przyjemnością.

Szykujesz się na większy wypad z rodziną i przyjaciółmi? A może jesteś przewodnikiem lub właścicielem hostelu, który organizuje wycieczkę dla swoich Klientów? Podpowiadamy, jak przygotować się na każdą ewentualność i sporo oszczędzić.

Organizacja wycieczki może okazać się sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Niezależnie od tego, czy jesteś w tym temacie nowicjuszem, czy też miałeś już okazję przeprowadzać tego typu operację, warto przygotować się na sporą dozę logistyki i przemyślanego planowania. Wyjazd grupowy może generować problemy, ale również i zyski – wystarczy wziąć pod uwagę możliwości, które zapewnia. Podsuwamy kilka użytecznych wskazówek, które sprawią, że przygotowania będą samą przyjemnością.

Po pierwsze – rezerwuj z wyprzedzeniem

Nie jest to może najbardziej odkrywcza wskazówka, ale stoją za nią inne korzyści oprócz tych oczywistych. Oczywiście, wynajem noclegu dla kilkunastu osób może okazać się znacznie trudniejszym zadaniem, zwłaszcza jeśli zabierzesz się za to dość późno. Dlatego też im wcześniej zarezerwujesz, tym lepiej. Jednocześnie jednak dla hoteli tego rodzaju wynajem jest znacznie bardziej korzystny, zwłaszcza jeśli nie wybierasz się do najpopularniejszych pod kątem turystyki miejsc w kraju. Większa grupa gwarantuje duże obłożenie, mniej pracy związanej z przetwarzaniem poszczególnych rezerwacji i mniej problemów– przynajmniej w kontekście interakcji między gośćmi. Rezerwując grupowo, możesz też sporo zaoszczędzić – zazwyczaj hostele i pensjonaty mają przygotowane oferty zniżkowe dla grup z pakietami żywieniowymi itp.

Po drugie – wykorzystaj fakt bycia w grupie

To dość ważne – grupowe wypady mogą przynosić dość dużo korzyści, jeśli chodzi o zniżki. Dla restauracji wizyta w grupie przynosi większe zyski, a jej menadżerowie z pewnością chętnie przystaną na potrącenie nieco od Waszego rachunku. Wystarczy dokonać wcześniejszej rezerwacji i zapytać.

Po trzecie – wynajmij busa

Wynajem busa czy dużego vana może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem niż rozdzielanie wycieczki na kilka aut. W ten sposób unikniesz kłopotów związanych z parkowaniem i innych niedogodności, związanych z podróżowaniem kilkoma samochodami. Wynajem busa sprawi, że więcej osób pomieści się w jednym pojeździe, co znacznie zredukuje koszt benzyny. Nawet jeśli ilość osób uczestniczących w wycieczce nie jest tak duża, warto zadbać o to, by dokonać wynajmu samochodu. Jeśli organizujesz wypad z Krakowa lub Warszawy, możesz skorzystać z usług firmy Bziuk – renomowanego przedsiębiorstwa, oferującego busy i samochody dostawcze pod wynajem.