Wyprzedaże rocznika – do kiedy można złapać okazję?

Wyprzedaże rocznika należą do najbardziej wyczekiwanych przez kierowców okresów w ciągu roku. Stanowią okazję do nabycia nowoczesnego, dobrze wyposażonego i zupełnie nowego samochodu znanej marki w atrakcyjnej cenie. Okres trwania wyprzedaży rocznika z reguły nie jest precyzyjnie ustalany przez salony, dlatego warto dokładnie monitorować pojawiające się oferty.

Rocznik samochodu a jego cena w salonie

Samochody zaczynają tracić na swojej wartości już w momencie opuszczenia fabryki. W praktyce zakup nowego auta w celach inwestycyjnych często okazuje się nieopłacalny. Opuszczając plac parkingowy dealera, samochód traci na wartości już około 10 proc. W ciągu kolejnych trzech lat strata ta wynosi nawet 50 proc. Spadek wartości przebiega później zdecydowanie wolniej. Nic więc dziwnego, że dealerzy chętnie pozbywają się egzemplarzy wyprodukowanych w danym roku kalendarzowym jeszcze przed jego zakończeniem lub jak najszybciej po Nowym Roku. Specyficzną cechą polskiego rynku jest fakt liczenia wieku pojazdu od daty produkcji, a nie daty pierwszej rejestracji. Ostateczna cena pojazdu nie jest też narzucana lokalnym dilerom przez producenta lub importera. Jej wartość zależy od wyniku negocjacji, podczas której uzyskać można jeszcze korzystniejszą ofertę.

Korzyści związane z kupnem samochodu na wyprzedaży rocznika

Podstawową zaletą zakupu auta na wyprzedaży rocznika jest możliwość uzyskania bardzo wysokiego rabatu. W wielu przypadkach samochód można nabyć nawet za kilkanaście tysięcy złotych mniej. Na dodatek im fabryczna cena samochodu jest wyższa, tym lepszy upust da się uzyskać. Rabat rekompensuje przy okazji spadek wartości auta z poprzedniego rocznika. Bez zmian pozostaje natomiast długość okresu gwarancyjnego. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla osób fizycznych, które z reguły decydują się na zakup pojazdu z myślą o użytkowaniu go przynajmniej przez kilka lat. Przedsiębiorcy szybciej pozbywają się okazyjnie kupowanych samochodów, przez co zyskują mniej. Niezaprzeczalnym atutem takiej inwestycji jest możliwość wynegocjowania bogatego wyposażenia. Auta oferowane przez dealerów mogą być zarówno ubogie pod względem dodatków, jak i bardzo dobrze doposażone. Nawet w przypadku pojawienia się na rynku wersji z nowszymi wersjami poszczególnych technologii, taki samochód wciąż jest bardzo nowoczesny i z powodzeniem sprawdzi się przez kilka lat eksploatacji.

Okres trwania wyprzedaży rocznika

Okres wyprzedaży rocznika rozpoczyna się w czwartym kwartale roku. Ruch w salonach znacząco wówczas wzrasta, jednak z zakupem nie zawsze trzeba się spieszyć. Wiele zależy od marki, którą zainteresowany jest nabywca. W praktyce okres wyprzedaży często trwa do odwołania, dzięki czemu ostatnie egzemplarze sprzedawane są jeszcze w okolicach lutego i marca. Najlepiej jednak skusić się na wcześniejszą wizytę w salonie i zyskać większy wybór dostępnych samochodów. Mając na uwadze dostępne obecnie pozycje rynkowe, podczas wyprzedaży rocznika szczególną uwagę warto poświęcić modelom schodzącym obecnie ze sprzedaży. Interesującą ofertę w różnych segmentach posiada Toyota. Zakup pojazdu tej popularnej japońskiej marki na wyprzedaży rocznika może być sposobem na zdobycie nowoczesnego auta w trakcyjnej cenie.

Toyota – wyprzedaż rocznika

Wyprzedaż Toyoty do dobra okazja do skorzystania z zalet pojazdów tego uznanego producenta. Modele dostępne obecnie w sprzedaży posiadają unowocześnione systemy multimedialne, które w starszych modelach często bywały ich dużą słabością. Obecnie wprowadzono nowe ekrany nawigacyjne, które przejrzyście przekazują niezbędne informacje kierowcom. Nie bez znaczenia pozostają oszczędności zapewniane przez napęd hybrydowe. Promocje organizowane przez Toyotę sprawdzić można na stronie: https://wyprzedaz-rocznika.pl/wyprzedaze-toyoty-z-rocznika-2019. Poza najświeższymi danymi dotyczącymi aktualnych rabatów dostępnych w salonach czy wyprzedaży rocznika, da się tam znaleźć także liczne porady z dziedziny motoryzacji oraz inne interesujące informacje.