Wynajem długoterminowy aut dostawczych – kiedy się sprawdzi?

Jesteś posiadaczem firmy, w której usługi wchodzi dostawa zamówionych produktów? Chcesz zredukować koszty prowadzenia działalności? Decyzja o wynajmie długoterminowym aut dostawczych może okazać się trafiona.

Jesteś posiadaczem firmy, w której usługi wchodzi dostawa zamówionych produktów? Chcesz zredukować koszty prowadzenia działalności? Decyzja o wynajmie długoterminowym aut dostawczych może okazać się trafiona.

Prowadzenie działalności wiąże się z wieloma kosztami. Zatrudnianie pracowników, dbanie o zaopatrzenie, marketing – wszystkie te obszary funkcjonowania firmy generują spore wydatki. Dlatego przedsiębiorcy często poszukują sposobów na ich zredukowanie poprzez wybór pewnych rozwiązań, które zwłaszcza w dłuższej perspektywie mogą być korzystne dla firmy. Należy do nich przede wszystkim outsourcing. Na takie rozwiązanie można zdecydować się w przypadku kadr – zamiast zatrudniać długoterminowo pracowników, można ,,podnająć” ich z zewnętrznej firmy. Sprawdza się ono również w przypadku wynajmu przestrzeni magazynowych zamiast inwestycji we własny lokal, a także samochodów dostawczych.

Brak formalności = brak zmartwień

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie zwłaszcza w kwestii firmowych pojazdów? Wynajem samochodów dostawczych ma kilka oczywistych zalet. Pierwszą z nich jest oczywiście brak zmartwień. Utrzymując firmowe auta, trzeba mieć na uwadze kilka kwestii. Mowa tu nie tylko o zaopatrzeniu, ale również choćby o przeglądzie czy też dokumentacji. W przypadku wynajmu wszystkie te kwestie nie będą spędzać Ci snu z powiek. Nie musisz martwić się o to, czy samochód spełnia normy i o wiele innych kwestii, które muszą rozważyć firmy wyposażone we własne pojazdy.

Długoterminowy wynajem samochodów dostawczych – dlaczego warto?

Ponadto, decydując się na długoterminowy wynajem samochodów dostawczych, wykluczasz konieczność dużej inwestycji. Może ona niezbyt dobrze wpłynąć na finanse firmy. Tymczasem, zwłaszcza będąc młodym przedsiębiorcą, nie masz całkowitej pewności, że się ona zwróci. Może okazać się – choć oczywiście to tylko jeden z możliwych przypadków – że Twoje przedsiębiorstwo nie okaże się dostatecznie intratne, aby przetrwać na rynku. Jeśli zakończysz działalność, uprzednia decyzja o zakupie aut okaże się oczywiście nietrafiona – a odsprzedając je, stracisz część zainwestowanego kapitału. Dlatego też wynajem aut dostawczych może okazać się rozsądniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą.

Wynajem długoterminowy aut dostawczych

Jeśli decydujesz się na formę długoterminową zyskujesz szczególnie dużo – jak w przypadku każdej umowy zawieranej na dłuższy czas. Jeśli Twoja firma ma swoją siedzibę lub działa na terenie Warszawy, sprawdź usługi firmy Proxima – lidera w regionie. Z jej samochodów dostawczych możesz skorzystać zarówno jednorazowo, jak i podnająć na dłuższy czas.