Porady ekspertów dotyczące leczenia depresji

Depresja może zranić nie tylko umysł, ale także ciało.

To może być trudne, gdy jesteś pod chmurą depresji. Jednak przejęcie kontroli nad wieloma aspektami i przyczynami depresji jest nadal bardzo możliwe. Poniższe wskazówki pomogą Ci stanąć na nogi i wrócić do zdrowia.Nie bój się prosić o pomoc. Wiele osób trzyma w sobie wszystkie swoje problemy i emocje. Oczywiście nie jest to zdrowe. Zamiast tego powinieneś skontaktować się z przyjacielem lub członkiem rodziny. Jeśli nie masz nikogo, kto jest blisko, poszukaj profesjonalisty.Zrównoważona dieta i upewnienie się, że przyjmujesz odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych, są również niezbędne do prowadzenia zdrowego i zrównoważonego życia. Owoce i warzywa są istotną częścią diety, a to, co jesz, ma duży wpływ na nastrój.Jeśli masz depresję, powinieneś spróbować pracować nad czymś produktywnym przez co najmniej 30-60 minut dziennie. Nie robienie absolutnie nic przez cały dzień może spowodować błędne koło, w którym nie tylko masz swoje „podstawowe” objawy depresji, ale także depresję, ponieważ nie jesteś w stanie nic zrobić.Jedną z najlepszych wskazówek, jak radzić sobie z depresją, jest zdobycie nowego hobby. Kiedy ludzie nie są zajęci i spędzają zbyt dużo czasu na rozmyślaniu o pewnych negatywnych myślach, często czują się bardziej przygnębieni niż ci, którzy angażują się w inne czynności. Czym jest trening EMS?

Znajdź nową pasję, aby wypełnić swój czas, taką jak malarstwo, garncarstwo, a może nawet uczęszczanie na zajęcia taneczne.

Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się spędzać czas, będziesz działał bardzo pozytywnie przeciwko siłom depresji.Jeśli cierpisz na depresję, ważne jest, abyś nie myślał o negatywnych myślach. Myśląc o negatywnych rzeczach, zauważysz, że objawy depresji po prostu się pogorszą. Zamiast tego skup się na rzeczach i ludziach w swoim życiu, które sprawiają, że czujesz się dobrze i szczęśliwy.Prosty spacer po bloku może być cudowną windą nastroju i sposobem na to, aby te szczęśliwe endorfiny działały na twoją korzyść. Jeśli zapomniałeś o radości chodzenia, weź psa (lub pożycz od sąsiada) i skup się na jego radości i wybrykach przez kilka minut. Wychodzenie z okolicy pozwala ci być w kontakcie z tym, co dzieje się wokół ciebie i pomaga na chwilę oderwać się od siebie.Rozważ przyjmowanie suplementu diety. Badania wykazały, że niedobory witamin mogą wpływać na funkcjonowanie mózgu, prowadząc do zaburzeń, takich jak depresja. Szczególnie zaangażowane są witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy i B-12. Suplement chromu, nie usuwając niedoboru, pomoże również zwiększyć poziom energii i zmniejszyć apetyt na niezdrowe jedzenie.Jeśli masz depresję medyczną, powinieneś przewidzieć, że wiele osób nie będzie w stanie jej zrozumieć. Większość ludzi myśli, że depresja jest jak bycie naprawdę smutnym, ale prawdziwi cierpiący wiedzą, że to nie jest prawda. Jeśli ludzie mówią do ciebie takie rzeczy jak „po prostu podciągnij głowę”, spróbuj uświadomić sobie, że mają na myśli najlepsze i po prostu to zignoruj.Świetną radą dla osoby zmagającej się z depresją jest obserwowanie tego, co jesz. Wiele razy ci, którzy mają depresję, jedzą produkty, które faktycznie powodują, że czują się gorzej. Unikaj smażonych i tłustych produktów, które spowodują, że poczujesz się powolny i ospały. Skoncentruj się na produktach wysokoenergetycznych, takich jak orzechy.Jak już przeczytałeś powyżej, istnieje wiele sposobów na pozbycie się bólu związanego z depresją i znalezienie się w lepszym miejscu zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Uważne stosowanie tych sugestii pomoże ci wyzdrowieć, a przynajmniej zmniejszy wpływ, jaki wywiera na ciebie depresja.