Powłoki ceramiczne na karoserię. Dlaczego warto zainwestować w ceramikę?

Chcesz zabezpieczyć powłokę lakierniczą w swoim samochodzie? Polecamy zatem inwestycje w powłoki ceramiczne.

Chcesz zabezpieczyć lakier swojego samochodu przed czynnikami niszczącymi i jednocześnie nadać mu efektowny, lustrzany połysk? Wybierz ceramikę! Tego typu powłoki są dzisiaj bardzo popularne wśród właścicieli samochodów – nie tylko tych luksusowych. Co warto wiedzieć na temat powłok ceramicznych na karoserię?

Czym jest powłoka ceramiczna na lakier?

Efektowny wygląd karoserii można osiągnąć nie tylko przez jej woskowanie. Ciekawą alternatywą są powłoki ceramiczne, które łączą się z lakierem, by nadać mu najwyższy poziom ochrony i estetyki.

Pod pojęciem powłok ceramicznych znajdują się preparaty bazujące na tlenku tytanu lub tlenku krzemu. Są wyjątkowo trwałe – ich twardość to 9H w skali Wolfa-Wilburna, tzw. ołówkowej, ale nie jest to ich jedyny atut.

Zalety ceramiki na aucie:

– pogłębia kolor lakieru

– nadaje karoserii lustrzany połysk

– zabezpiecza przed większością zadrapań

– chroni przed negatywnym działaniem promieniowania UV, soli drogowej, odchodów ptaków

– tworzy hydrofobową (odpychającą wodę) warstwę

– zmniejsza przywieranie brudu

– zapobiega powstawaniu zacieków

– ułatwia czyszczenie karoserii samochodu

– nie wpływa na pomiar grubości lakieru

– zachowuje trwałość nawet do 5 lat

– usuwana przez polerowanie

Kiedy warto zdecydować się na ceramikę na lakier?

Najlepiej nakładać powłoki ceramiczne na samochodach nowych, które niedawno opuściły salon. Wynika to z faktu, że karoseria musi być w idealnym stanie, by aplikacja powłoki przebiegła bez problemów, a także zapewniła pełną ochronę od samego początku użytkowania pojazdu.

Oczywiście, powłokę można nałożyć także na używanym pojeździe. Jego lakier musi być wtedy specjalnie przygotowany – dokładnie oczyszczony i wypolerowany.

Jak nałożyć powłokę ceramiczną na karoserię?

Nakładaniem powłok ceramicznych zajmują się warsztaty autodetailingowe, ale zabieg ten można wykonać również samodzielnie za pomocą profesjonalnych specyfików.

Najwyższej jakości preparaty do powłok ceramicznych na karoserię, między innymi od renomowanej marki Gtechniq, można kupić w sklepie internetowym Car Styling Shop pod adresem: https://carstylingshop.pl/.

Samodzielne nakładanie preparatów odbywa się za pomocą dołączonych aplikatorów. Przed rozpoczęciem prac należy także dokładnie wyczyścić i wypolerować lakier dla uzyskania trwałego i estetycznego efektu.