GSU czy GAP – co lepsze, co warto wybrać?

Ubezpieczenie OC jest wymagane od każdego właściciela pojazdu – nie tylko od tego, który porusza się na drodze. Wiele osób jednak dodatkowo wykupuje także ubezpieczenie AC. Warto jednak mieć świadomość, że w warunkach codziennych nie jesteśmy świadomi tego, jakie ryzyka czekają na nas na drodze. Dlatego właśnie przezorny, zawsze ubezpieczony. Zarówno banki jak i inne instytucje mają różne oferty dla członków GSU stowarzyszenie ubezpieczonych czy też dla ubezpieczonych w inny sposób. Na co warto więc zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie? GAP czy GSU – która opcja będzie najlepsza? I gdzie znaleźć więcej informacji o ofertach polis ubezpieczeniowych?

1. GSU online – jaka jest gwarantowana suma ubezpieczenia?

2. GAP czy GSU – która opcja jest najbardziej korzystna dla ubezpieczonego?

3. Gdzie znaleźć więcej na temat oferty polis ubezpieczeniowych oraz GAP i GSU?

GSU online – jaka jest gwarantowana suma ubezpieczenia?

GSU to opcja, która proponowana jest przez większość ubezpieczycieli. Podczas zawierania ubezpieczenia można podpisać dodatkową klauzulę do polisy AC, która gwarantuje wypłatę, w trakcie kolejnych 12 miesięcy, stałej kwoty w przypadku kradzieży czy całkowitej likwidacji pojazdu. Warto jednak wiedzieć, że przy zawieraniu ubezpieczenia nie możemy być pewni, czy takie zdarzenie będzie miało miejsca. Warto jednak mieć świadomość, że podjęcie decyzji o wykupie GSU musi mieć miejsce w dniu wykupu AC. Tylko wtedy, z tytułu dokonania płatności, można taką klauzulę zawrzeć. 

GAP czy GSU – która opcja jest najbardziej korzystna dla ubezpieczonego?

Co jest lepsze GAP czy GSU? Oczywiście dla każdego odpowiedź będzie inna, ale warto zastanowić się od daty złożenia zapytania do momentu udzielenia odpowiedzi. Dlaczego? Najpierw warto wiedzieć, jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma opcjami. Jak już zostało wcześniej napisane, w przypadku GSU masz gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku kradzieży czy całkowitej likwidacji pojazdu do 12 miesięcy od podpisania umowy. Z kolei jeżeli zdecydujesz się na GAP to praktycznie w każdym czasie masz prawo do takiego odszkodowania, ponieważ masz na to nawet do 5 lat. I to wszystko, nie tracąc jednocześnie prawa do wygodnego opłacania składek!

Gdzie znaleźć więcej na temat oferty polis ubezpieczeniowych oraz GAP i GSU?

Gdzie możesz znaleźć więcej informacji na temat polis ubezpieczeniowych? To w internecie czeka na ciebie szeroka oferta ubezpieczeń. Korzystając z takich stron, jak gaponline jesteś w stanie dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń i gsu online. Możesz porównać ze sobą dwa zupełnie różne rozwiązania i na tej podstawie podjąć decyzję na temat umów ubezpieczenia, które chcesz podpisać i miejsca, w którym chcesz się ubezpieczyć.