Pracodawca zapewnia swoim pracownikom niezbędna odzież ochronną

Pracodawcy są prawnie zobowiązani zapewnić swoim pracownikom odpowiednie ubrania robocze oraz ochronne.

Pracodawcy nie mogą obciążać pracownika kosztami dostarczenia lub wymiany środków ochrony indywidualnej, niezależnie od tego, czy środki ochrony osobistej podlegają zwrotowi, czy nie. Ten zakaz pobierania opłat rozciąga się na pracowników agencyjnych, jeżeli są oni prawnie uważani za pracowników.

Pracodawca zapewnia swoim pracownikom niezbędna odzież ochronną

Carhartt oferuje wiele modeli koszulek

Na placach budowy wymagane jest obuwie ochronne do ochrony delikatnych kości i ścięgien stopy podczas ciężkiej pracy. Stalowe noski chronią stopy przed upuszczonymi przedmiotami, podeszwy ochronią przed przebiciami lub skaleczeniami, takimi jak nadepnięcie na gwóźdź. Odpowiednie obuwie robocze zapobiega również poślizgnięciom, a także skręceniom poprzez stabilne wsparcie kostki i żłobioną podeszwę. W wielu branżach wymagane jest również noszenie kasku, który chroni głowę przed groźnymi obrażeniami w wyniku uderzeń spadającymi przedmiotami.

Jeśli pracujesz w warsztacie mechanicznym lub fabryce, kombinezon roboczy ochroni całe twoje ciało przed urazami oraz zabrudzeniami. W rezultacie będziesz potrzebować lżejszej pary kombinezonów na lato i pary z dodatkowym wyściełaniem na zimę, aby mieć komfort termiczny przez cały rok. Niektóre kombinezony są zaprojektowane z myślą o cieple, a inne są bardziej przewiewne. Wiele rodzajów ubrań roboczych posiada również praktyczne kieszenie zapinane na wygodne napy lub rzepy, aby mieć łatwy dostęp do telefonu, narzędzi, długopisów czy miarek bez konieczności rozpinania guzików czy suwaków.

Odzież robocza i ochronna nie może być zbyt ciężka i nie może krępować ruchów, ani przeszkadzać w pracy. Upewnij się, że zapewniasz sprzęt ochronny, który odpowiada potrzebom twoich pracowników, i poinformuj swój zespół o tym, co powinni nosić ze względu na swoje bezpieczeństwo. Wiele rodzajów odzieży oferuje carhartt koszulka sprawdzi się w cieplejszych miesiącach, możemy również zakupić spodnie robocze, kurtki czy bluzy dla kobiet oraz mężczyzn w wielu kolorach, fasonach i rozmiarach.