OPIEKA NAD DROBIEM W BUDYNKACH INWENTARSKICH

Sukces fermy zależy od wielu czynników. Na ptactwo wpływ mają nie tylko pożywienie oraz sposób rozmnażania. Niemniej ważne jest zapewnienie zwierzętom odpowiedniej temperatury. Dzięki temu właściciel inwentarza może zadbać o ich prawidłowy rozwój, a jednocześnie zapewnić im komfort życia. W tym celu warto sięgnąć po elektryczne promienniki.

JAKIE KORZYŚCI PRZYNOSZĄ PROMIENNIKI IR NA FERMACH?

Promiennik elektryczny emituje krótkofalowe promieniowanie podczerwone IR-A. Nie bez przyczyny. Takie urządzenie może zastąpić pisklętom matkę, która ogrzewa je własnym ciałem. Ogromną zaletą, którą wykazują się promienniki IR jest to, że ich promienie wchłaniane są przez tkanki zwierzęcia. Pobudza to jego układ krwionośny, usprawnia przemianę materii, a także wspiera budowę układu odpornościowego. Dzięki temu ptactwo szybciej rośnie, jest zdrowe, a dorosłe kury częściej się niosą.

Elektryczne promienniki są szczególnie ważne dla młodego ptactwa. Temperatura, w jakiej przebywają pisklęta jest kluczowa dla ich prawidłowego i dynamicznego rozwoju.
Co istotne, promienniki IR zapewniają nie dostarczają zwierzętom stresu. Urządzenia nie hałasują i nie wytwarzają zapachu, nie zanieczyszczają ekosystemu.

PROMIENNIK ELEKTRYCZNY – CZY TO DROGIE?

Co ważne, elektryczne promienniki nie są drogie w eksploatacji. Co więcej, zwieszone na odpowiedniej wysokości, mogą objąć swoim zasięgiem nawet kilkadziesiąt piskląt. Dla przykładu, jeden promiennik elektryczny o mocy 750W obejmuje swoim działaniem około 80 piskląt.
Reflektory ciepła mogą być wykorzystywane nie tylko na fermach kurzych. Równie chętnie sięgają po nie hodowcy gęsi, indyków, kaczek, ale również koni oraz prosiąt.
Zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia, koniecznie skonsultuj się z ekspertami z firmy Irsystem. Pomogą Ci oni w doborze najlepszej dla Twoich potrzeb lampy.