Wskazówki dotyczące masażu, o których powinieneś wiedzieć

Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł rozpocząć każdy dzień wspaniałym masażem? Normalny masaż pomoże Ci w wielu rzeczach, w tym złagodzeniu stresu, zminimalizowaniu bólu i poprawie zręczności.

Te trzy problemy dotykają prawie każdego, dlatego prawie każdy może skorzystać z masażu.Podczas masażu rozważ użycie odrobiny oleju. Olejek ułatwia pocieranie dłonią skóry, a także ułatwia wchodzenie głębiej pod naciskiem podczas masażu. Olej migdałowy, oliwa z oliwek i oliwka dla dzieci to dobry wybór. Jeśli chcesz, dodaj trochę olejku eterycznego, aby masaż pachniał.Jeśli czujesz się szczególnie zestresowany, być może nadszedł czas na relaksujący masaż. Masaże są pomocne nie tylko w rozluźnieniu psychicznym, ale także fizycznym. Wspomaga krążenie i rozluźnia mięśnie. Uwolnij się od stresu dzięki masażowi.Jeśli cierpisz na ból pleców, szczególnie w dolnej części pleców, regularne masaże mogą być bardzo korzystne. Profesjonalne rozluźnienie mięśni może naprawdę zdziałać cuda i zapobiec dalszym kontuzjom kręgosłupa. Może również pomóc w skurczach pleców, które mogą być bardzo bolesne, a czasem wyniszczające.Musisz dokonać korekty, ponieważ każdy, komu masujesz, będzie inny. Jeśli zauważysz, że jakiś obszar daje pozytywną reakcję, skoncentruj się na tym obszarze podczas wykonywania masażu. Niech ich reakcja dyktuje, gdzie masaż powinien się skoncentrować.Jeśli doświadczasz stresu lub innych negatywnych emocji, spróbuj masować określone punkty swojego ciała. Wskazówki dotyczące masażu, o których powinieneś wiedzieć

Celuj w zakończenia nerwowe, aby ciało się zrelaksowało.

Wrażliwe zakończenia nerwowe znajdują się wzdłuż kręgosłupa, czubka głowy oraz w różnych częściach twarzy. Powinieneś spróbować delikatnie stukać w czubek głowy, czoło, policzki i podbródek, zanim weźmiesz głęboki oddech.Jeśli masz trudności z jazdą samochodem przez dłuższy czas, rozważ zakup poduszki masującej plecy. Poduszki te często podłącza się bezpośrednio do zapalniczki i zapewniają komfortowy masaż o różnej intensywności podczas jazdy. To może sprawić, że jazda będzie przyjemniejsza dla każdego.Kiedy wykonujesz masaż, staraj się nie używać w kółko tego samego pociągnięcia. To może sprawić, że całe doświadczenie będzie przyziemne, ponieważ chcesz wprowadzić jak najwięcej zmian podczas sesji. Zmień swoją technikę, ruch i siłę nacisku na plecy, szyję i uda.Stopy są często pomijanym obszarem, który należy masować. W stopach znajduje się wiele punktów nacisku, które mogą rozluźnić ciało jako całość i zapewnić całemu ciału dobre samopoczucie. Skoncentruj się na jednej nodze na raz i używaj tyle nacisku, na ile pozwoli twój partner.Japończycy uwielbiają uprawiać masaż zwany shiatsu. Wykorzystuje to nacisk palców masażystki wciśniętych w rytm na meridiany akupunktury. Ucisk wywierany jest na kilka do wielu sekund, zwiększając przepływ energii i przywracając organizmowi równowagę. To też cię nie boli!Możesz zrobić sobie masaż dłoni za pomocą ołówka z gumką. Użyj gumki do ołówka, aby przycisnąć mięsiste obszary dłoni, zwracając szczególną uwagę na opuszki kciuka. Poruszaj gumką okrężnym ruchem wokół dłoni, maksymalizując nacisk, jeśli to konieczne.Podsumowując, nic nie zastąpi ani nie powtórzy intensywnej pracy, jaką masażystki wkładają w swój zawód. Im więcej rozumiesz o swoich zabiegach, tym bardziej możesz pomóc swojemu terapeucie zrozumieć Twoje potrzeby. Te wskazówki nie zawsze są osadzone w kamieniu, więc dostosuj je odpowiednio do swojej sytuacji.